جستجو در کل سایت
از تاریخ تا تاریخ متن  
13980403
رفع ممنوعیت صید برخی گونه های آبزی در استان هرمزگان
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: این رفع ممنوعیت صید گونه های آبزی از جمله هامور، شوریده، حلوا سفید و سیاه از ابتدای تیر تا پایان اسفند ادامه دارد.
13980403
بهره برداری مجتمع گردشگری و تفریحی شوکت‌آباد بیرجند
طی مراسمی، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، مجتمع گردشگری و تفریحی شوکت آباد بیرجند به بهره‌برداری رسید.
13980402
خراسان جنوبی؛ پایلوت پرورش تیلاپیا
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، خراسان جنوبی را یکی از چهار استان پایلوت برای انجام فعالیت‌های تجاری مرتبط با ماهی تیلاپیا دانست و گفت: این استان ظرفیت بالقوه‌ای در این زمینه و سایر فعالیت‌های شیلاتی داشته و هیچ محدودیتی برای فعالیت ندارد.
13980402
جلسه کمیته سرمایه انسانی در اداره کل شیلات استان کرمانشاه
با تلاش های مستمر و پیگیری های لازم در راستای اخذ مجوزهای استخدامی ، آزمون  ، مصاحبه و گزینش ،  اداره کل شیلات استان کرمانشاه بعنوان اولین استان در سطح کشور از تاریخ 98/04/01 موفق به استخدام هفت نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد (پنج نفر کارشناسی ارشد رشته تکثیر و پرورش آبزیان ، یک نفر کارشناسی ارشد رشته سازه های آبی – یک نفر کارشناسی ارشد رشته حقوق) شد.
13980402
رهاسازی ۲۰۰۰ قطعه بچه ماهی در منابع آبی فامنین(همدان)
مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از رهاسازی دو هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در منابع آبی شهرستان خبر داد.
13980402
اهمیت استفاده از پتانسیل های آبزی پروری استان خراسان جنوبی با توجه به محدودیت منابع آبی
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، در سفر به استان خراسان جنوبی گفت: استفاده از پتانسیل های آبزی پروری این استان با توجه به محدودیت منابع آبی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
13980402
بازدید از استخرهای پرورش ماهیان خاویاری شهرستان مشگین شهر
دکتر واعظی مدیرکل شیلات استان در مورخ 98/3/29 از محل پرورش ماهیان خاویاری در مشکین شهر بازدید کرد.
13980402
اجرایی شدن ۴ پروژه شیلات در خوزستان تا یک ماه آینده
سرپرست شیلات خوزستان از اجرایی شدن چهار پروژه شیلاتی در این استان ظرف یک ماه آینده خبر داد.
13980402
برگزاری دوره آموزشی کاربرد پروبیوتیک در صنعت میگو در گواتر چابهار
دوره آموزشی کاربرد پروبیوتیک در صنعت میگو در گواتر چابهار  برگزار شد.
13980401
رهاسازی و احداث 10 استخر طبیعی تکثیربچه ماهی درمنطقه صیادی امیرآباد، استان مازندران
دکتر قاسم کریم زاده جانشین مدیرکل و معاون صید وبنادر ماهیگیری شیلات مازندران با گفت: با رهاسازی و احداث ۱۰ استخر طبیعی تکثیربچه ماهی درمنطقه صیادی امیرآباد، صید وصیادی در منطقه را رونق می بخشیم.
13980401
بازدید کارشناسان هلندی از مراکز تکثیر ماهیان سردابی و مزرعه پرورش ماهیان خاویاری استان فارس
کارشناسان ارشد هلندی و هیئت همراه از مزرعه تکثیر و پرورش ماهیان سردابی و مزرعه پرورش ماهیان خاویاری  استان فارس بازدید کردند.
13980401
احداث ۱۱ درصد استخرهای تکثیرطبیعی بچه ماهی سفید استان مازندران، درتعاونی های صیادی شهرستان جویبار
قاسم کریم زاده جانشین مدیرکل ومعاون صید وبنادر ماهیگیری  گفت: در شیلات مازندران  ۱۱ درصد استخرهای تکثیرطبیعی بچه ماهی سفید استان ، در تعاونی های صیادی شهرستان جویبار احداث شده است.
13980401
نشست هم اندیشی بررسی مشکلات توسعه آبزی پروری دریایی (پرورش ماهی در قفس ) در شیلات استان گیلان
اولین جلسه هم اندیشی. با هدف بررسی محدودیت ها وموانع فرآروی توسعه آبزی پروری دریایی(پرورش ماهی درقفس) و ارایه راهکارهای برون رفت از آن، با حضور دکتر حقیقی،  قائم مقام رئیس سازمان و مجري  طرح توسعه پرورش ماهي در قفس شیلات ایران و مهندس درویشی مدیرکل شیلات گیلان، معاونین وکارشناسان ذیربط، سرمایه گذاران و پرورش دهندگان حوزه آبزی پروی دریایی  در محل سالن جلسات اداره کل شیلات گیلان برگزار شد.
13980401
کارگاه آموزشی منطقه ای مسئولین شیلات و امور آبزیان، کارشناسان موضوعی و کارشناسان پهنه شهرستان های مرند، جلفا و شبستر در شهرستان مرند
مهندس جعفروند مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در ابتدای این کارگاه آموزشی گفت: با توجه به گستردگی استان ومدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان برای هماهنگی و همراهی کلیه عوامل ستادی و اجرایی استان برای پیشبرد اهداف توسعه و رونق تولید در بخش شیلات و امور آبزیان بر آن شدیم کارگاه های آموزشی منطقه ای را در نقاط مختلف استان برگزار کنیم.
13980401
بررسی مسائل آبزی پروری سواحل استان سیستان و بلوچستان با حضور رئیس سازمان شیلات ایران
در جلسه ای که با حضور دکتر خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، دکتر رمضانی نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، دکتر نورا معاون امور اقتصادی استاندار، فرمانداران چابهار و کنارک و تعدادی دیگر از مدیران کل، مسئولین استانی و شهرستان و همچنین سرمایه گذاران و بهره برداران شیلاتی استان روز سه شنبه ۲۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ در معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار برگزار شد، مسائل و مشکلات پرورش دهندگان میگو و ماهی در قفس این استان بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردید 
13980329
انتقال نخستین محموله بچه میگو تولید شده در استان به مجتمع پرورش میگو گمیشان
مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی مراسمی و با حضور مهندس معدنی مدیر کل دفتر امور میگو و آبزیان شور شیلات ایران، دستمرد فرماندار شهرستان گمیشان  و جمعی از مسئولین استانی، نخستین محموله بچه میگو تولید شده در مرکز تکثیر بچه میگو محک گمیشان، جهت رهاسازی و پرورش به مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان انتقال یافت.
13980329
ارزش اقتصادی حدود 10 میلیارد تومانی تکثیر طبیعی بچه ماهی سفید درحوضچه ها وشیل های ایجاد شده درمازندران
ولی اله محمدزاده مدیرکل شیلات مازندران در مراسم بازگشایی شیل و حوضچه ایجاد شده برای تکثیر طبیعی در شرکت تعاونی ماهیگیران پره شاهد شهرستان فریدونکنار با اعلام مطلب فوق گفت: شیلات مازندران  با تولید بیش از ۱۰۰ هزارتن انواع آبزیان در سال گذشته به ارزش اقتصادی ۱۷۵۰ میلیارد تومانی و اشتغال حدود ۲۵ هزارنفری به عنوان کانون وقطب فعالیت های شیلاتی کشور محسوب  می شود که این جایگاه مهم نتیجه تلاش بهره برداران شیلاتی وتعامل خوب و سازنده بین شیلات وجامعه بهره بردار است که باید تلاش نماﺋیم این همکاری سازنده بیش از پیش توسعه یابد.
13980329
بازدید رئیس سازمان شیلات ایران از اسکله در حال احداث تنگ در کنارک
دکتر نبی اله خون میرزایی معاون وزیر ورئیس سازمان شیلات ایران به همراه دکتر طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، دکتر رمضان نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی کشور و تعدادی دیگر از مدیران کل و مسئولین استانی و محلیظهر روز سه شنبه 28 خردادماه 1398 از اسکله و موج شکن در حال ساخت بندرصیادی تنگ از توابع شهرستان کنارک بازدید نموده و روند کار را از نزدیک مشاهده کردند
13980329
افزایش ۳۰ درصدی صید ماهی کیلکا در مازندران
معاون صید و صیادی اداره کل شیلات مازندران گفت: تاکنون ۳۶۰تن ماهی کیلکا با ۳۰درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال در مازندران صید شده است.
13980329
افزایش ۳۰ درصدی تولید آبزیان با بازسازی آب بندهای استان های شمالی کشور
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد با بازسازی آب بندان های استان های شمالی کشور طی دو سال آینده بین ۳۰ تا ۵۰ درصد تولید آبزیان افزایش یابد.
13980329
هیچ کس اجازه ایجاد مانع در مسیر رونق تولید و اشتغال را ندارد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ کس حق ایجاد مانع و مشکلات در مسیر رونق تولید و اشتغال در سراسر استان ندارد و ایجاد کنندگان مانع در این راه، خائن هستند.
13980328
رهاسازی بیش از یک میلیون بچه ماهی در منابع آبی خوزستان
سرپرست شیلات خوزستان از رهاسازی یک میلیون و ۷۲۰ هزار قطعه بچه ماهی در منابع آبی استان خبرداد.
13980328
مراسم کلنگ زنی طرح کشت و صنعت مکران با حضور رئیس سازمان شیلات ایران در شهرستان کنارک
مراسم کلنگ زنی طرح کشت و صنعت مکران در روستای گوردیم شهرستان کنارک با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران روز سه شنبه مورخ 28/3/98 برگزار شد.
13980328
چرخ صنعت آبزی پروری خرمشهر به حرکت درآمد
سرپرست شیلات خوزستان گفت: فعالیت آبزی پروان در خرمشهر که پس از بروز سیلاب مهیب متوقف شده بود از سرگرفته شد.
13980327
پروش میگو گامی موثر در رونق تولید و اقتصاد در هرمزگان
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در نشست بررسی راهکارهای توسعه پرورش میگو هرمزگان که با حضور مدیر کل شیلات هرمزگان ، مسئولین آبزی پروری استان و جمعی از بهره برداران این صنعت در سالن جلسات اداره کل شیلات هرمزگان برگزار شد از صنعت پرورش میگو به عنوان  گامی موثر در رونق تولید و اقتصاد در هرمزگان یاد کرد.


13980327
مدیران و کارکنان سازمان شیلات ایران با آرمان های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند

همزمان با چهلمین سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس جهاد سازندگی و هفته جهاد کشاورزی در تاریخ 27 خردادماه ، رییس سازمان شیلات ایران به همراه مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان و جمعی از مدیران و کارکنان،  با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با اهدای تاج گل و قرائت فاتحه با آرمان های والای امام راحل تجدید میثاق کردند.


13980327
برگزاری نخستین جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند شهرستان هشترود

نخستین جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند واقع در روستای قزللو از توابع بخش مرکزی شهرستان هشترود آذربایچان شرقی با اجرای برنامه های متنوع از جمله ماهیگیری با قلاب، پخت و عرضه انواع غذای آبزیان و غذاهای محلی، برنامه برای کودکان، اجرای موسیقی زنده، برپایی غرفه های فروش محصولات محلی، مسابقات و ... در 23 و 24 خرداد ماه با حضور پر شور اهالی محلی، گردشگران استان های آذربایجان شرقی ، غربی و اردبیل و مسئولین محلی و استانی برگزار شد.

13980326
فراخوان برگزاری مصاحبه استخدامی ششمین آزمون فراگیر سازمان شیلات ایران
 
13980326
تکثیر طبیعی و رهاسازی ماهیان استخوانی از استخرهای ساحلی شرکت های تعاونی پره در استان گیلان
 پروژه  تکثیر طبیعی و رهاسازی ماهیان استخوانی از استخرهای ساحلی شرکت های تعاونی پره استان گیلان در تاریخ 25 خردادماه سال جاری اجرا شد.
13980325
برگزاری کارگاه آموزشی " استفاده از پروبیوتیک ها در بهبود خوراک آبزیان "
به منظور افزایش دانش تخصصی و کاربردی کارشناسان شیلاتی و آبزی پروران، کارگاه آموزشی ملی با موضوع " استفاده از پروبیوتیک ها در بهبود خوراک آبزیان  "  ویژه پرورش دهندگان ماهیان سردآبی، توسط مدیریت امور فنی و امور آبزی پروران سازمان شیلات ایران با همکاری بخش خصوصی در تاریخ چهارشنبه 98/3/22 در محل سالن آمفی تئاتر این سازمان برگزار شد. 
13980325
برگزاری نمایشگاه، عکس و تابلو از دستاوردهای جهادکشاورزی، در هفته جهادکشاورزی، همزمان با برگزاری نماز جمعه در دانشگاه تهران، تاریخ 24 خردادماه 1398
13980325
آغاز رهاسازی بیش از 20 میلیون قطعه بچه ماهی سفید حاصل ازتکثیرطبیعی در مازندران
به مناسبت هفته جهادکشاورزی ،باحضو رمدیرکل شیلات مازندران، جانشین مدیرکل و معاونت صید وبنادرماهیگیری اداره کل، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان، روسای مراکز بازسازی ذخایر ،هیات مدیره اتحادیه پره وسایر مسولین بطور همزمان بابازگشایی ۲۷ استخرپرورش بچه ماهی سفید درجایگاه های شرکت های تعاونی پره ونیز ۱۸ رشته شیل که دررودخانه های شیلاتی استان ایجادشده بود ،بیش از ۲۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید پس از رسیدن به وزن مناسب به دریا رهاسازی شدند.
13980325
تفاهم نامه همکاری مابین شیلات آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز
جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری در خصوص توسعه و ترویج آبزی مصرفی در محل اداره کل سلامت شهرداری کلان شهر تبریز برگزار شد.

13980325
بیماری؛ چالش آینده صنعت آبزی‌پروری
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایرن در ارتباط با وضعیت آبزی پروری و چشم انداز آن درآینده گفت: ایران ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه صنعت آبزی‌پروری دارد، اما در این راه با چالش‌هایی نیز مواجه است.
13980322
پخش فعالیت های شیلاتی استان گلستان از برنامه تلویزیونی سفرنامه صبا
قسمت دوم فعالیت های شیلاتی استان گلستان، روز پنج شنبه مورخ 23 خردادماه سال جاری بین ساعت هفت تا هشت صبح، در برنامه سفرنامه صبا از شبکه اول سیما پخش می شود.
13980322
تولید ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و ۱۰۰ تن خاویار پرورشی در افق ۱۴۰۴
تولید ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و ۱۰۰ تن خاویار پرورشی در افق ۱۴۰۴ در کشور هدفگذاری شده است.
13980322
تولید 4هزار تن ماهی پرورشی در استان بوشهر
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: سال گذشته افزون بر چهار هزار تن ماهی پرورشی و 23 هزار تن میگو در استان بوشهر تولید و به بازار مصرف عرضه شد.
13980322
شرایط لازم برای صادرات ۱۰ تن خاویار و ۲ هزارتن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی به خارج مهیا است
مدیرکل شیلات مازندران درحاشیه پنل تخصصی بخش کشاورزی همایش فرصت های سرمایه گذاری درساری خبرداد: شرایط لازم برای صادرات 10 تن خاویار و 2 هزارتن  گوشت ماهیان خاویاری پرورشی به خارج مهیا است.
13980321
ظرفیت آبزی پروری استان مازندران بسیار بالاست، صرفا به داخل خلاصه نمی شود و توان صادراتی خوبی دارد
دکترنبی اله خون میرزایی معاون وزیرورﺋیس سازمان شیلات ایران در بازدید از نخستین نمایشگاه توانمندی های صادراتی استان درساری تاکیدکرد: ظرفیت آبزی پروری استان مازندران بسیار بالاست وصرفا به داخل خلاصه نمی شود وتوان صادراتی خوبی دارد.
13980320
آغاز هجدهمین اجلاسیه رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر در بابلسر
هجدهمین اجلاسیه رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر در بابلسر، با هدف گسترش فعالیت‌های تجاری کشورهای حاشیه آغاز شده است.
13980320
تولید و تکثیر سالانه ۱۳۰ میلیون قطعه لارو ماهی گرمابی در استان گیلان
استان گیلان با تولید و تکثیر ۱۳۰ ملیون قطعه لارو ماهی گرمابی در سال رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
13980319
اعزام تیم رسانه ای به استان گیلان
تیم رسانه ای با مدیریت روابط عمومی سازمان شیلات ایران،  در تاریخ 18 خرداد ماه 1398، به منظور پوشش رسانه ای رهاسازی ماهی سفید تکثیر شده در مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان استخوانی شهید انصاری رشت، با حضور مهندس کرمی راد مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات ایران، عازم استان گیلان شدند.
13980319
رهاسازی 430 میلیون قطعه انواع آبزیان، امسال در آب های کشور
مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: طبق اهداف برنامه ششم توسعه، امسال ۴۳۰ میلیون قطعه انواع آبزیان در سه حوزه دریای خزر، آبهای داخلی، خلیج فارس و دریای عمان رهاسازی می شود.
13980318
بنادر صیادی محور توسعه روستا،شهر و کشور
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان  با بیان اینکه بنادر صیادی می توانند محور توسعه روستا،شهر و کشور  باشند گفت: بهره برداران بنادر صیادی علاوه بر فعالیت های مرتبط با صید و صیادی  در توسعه ورزشی، ایجاد زیر ساخت های فرهنگی، گردشگری و جذب توریست و امور اجتماعی نیز مشارکت دارند. 
13980313
پیام تبریک معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به مناسبت « عید سعید فطر»
په مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، عید بازگشت به فطرت زلال خدایی و جشن شکفتن گل های نیاز، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران طی پیامی این عید فرخنده را به روزه داران و ملت شریف ایران تبریک و تهنیت گفت.
13980313
گزارش تصویری تجدید میثاق کارکنان سازمان شیلات ایران با آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حسینیه جماران
13980313
نصب اسکله شناور در بندرگاه صیادی ریگو
رئیس اداره شیلات شهرستان قشم از ساخت اسکله پهلوگیری شناور های صیادی در بندرگاه صیادی(موج شکن) ریگو در راستای توسعه خدمات رسانی به بهره برداران این اسکله خبر داد.
13980313
بازدید نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از مناطق مستعد پرورش ماهی در اردبیل
مهندس رضا کریمی نماینده مردم شریف اردبیل نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر واعظی مدیرکل شیلات استان و مهندس سلیمانزاده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در مورخ 11/03/98 از مناطق مستعد پرورش ماهی در حاشیه اردبیل وبالخلو چای بازدید کردند. 
13980313
توسعه پرورش ماهی در دریا باحمایت بانک های عامل
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان با بیان اینکه میزان تولیدات ماهیان در دریای استان در سال 97 بالغ بر پنج هزار و 600تن بوده که رتبه اول را در کشور کسب نموده است گفت: خوشبختانه این میزان تولید بیانگر پیشرفت های خوب استان هرمزگان در این صنعت طی سال های اخیر است.چنانچه بانک ها حمایت های لازم را انجام دهند در سال های آینده توسعه پرورش ماهی در دریا افزایش خواهد یافت.
13980313
پرورش ماهی در دریا، کلید توسعه استان هرمزگان
مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت آبزی پروری به ویژه در عصر حاضر و برای نسل های آینده، این صنعت را صنعتی سالم و پاک و در راستای توسعه و رونق اقتصادی کشور خواند.
13980311
حفاظت از ذخایر و منابع آبزی دریا وظیفه همگانی است
حفاظت از ذخایر و منابع آبزی دریا وظیفه همگانی است و مردم باید به عنوان همیار در کنار نیروهای یگان حفاظت شیلات در محافظ از این ذخایر کوشا باشند. 
13980311
هدف شیلات، رهاسازی اصولی ماهیان همراه با ضریب بازماندگی بالا
مدیر کل شیلات گلستان گفت: از مهم ترین اهداف شیلات رهاسازی اصولی بچه ماهیان خاویاری و استخوانی در رودخانه های استان همراه با ضریب بازماندگی بالا و سلامت رسیدن ماهیان به دریا می باشد که امیدواریم این مهم با همفکری و همکاری کلیه اعضای کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان در شیلات استان محقق گردد.
13980311
عزم و اعلام آمادگی دستگاه ها و نهادها برای توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان مازندران
نشست تخصصی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با استاندار استان مازندران، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، مدیران سازمان آب، مسئولین استانی بنیاد مستضعفان، بانک سینا ، سایر مسئولین و مدیران کل استان مازندران در خصوص توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان مازندران روز پنجشنبه 9 خرداد 1398 در محل استانداری استان مازندران برگزار شد.
13980311
مناسب سازی رودخانه ها برای تکثیر طبیعی ماهیان
سرمایه گذاری بخش خصوصی در تکثیر مصنوعی انواع بچه ماهی و پرورش ماهیان سردآبی، گرم آبی و بویژه ماهیان خاویاری در استان باید توجه جدی شود.
13980311
هشدار رئیس سازمان شیلات ایران برای ورود مواد آلاینده به رودخانه‌ها
رﺋیس سازمان شیلات ایران ورود مواد آلاینده به رودخانه ها را موجب آسیب به منابع و ذخایر آبزیان دریا و کاهش رونق صید و صیادی عنوان کرد.
13980311
رهاسازی بچه ماهی سفید تکثیری در رودخانه های مازندران
با حضور معاون وزیر ورﺋیس سازمان شیلات ایران واستاندار مازندران رهاسازی بیش از 80 میلیون قطعه بچه ماهی سفید تکثیری به رودخانه های مازندران در تاریخ پنجشنبه 9 خرداد 1398 صورت گرفت.
13980308
پتانسیل های توسعه آبزی پروری در شهرستان مراغه
مدیر شیلات و امور آبزیان روز چهارشنبه در نشست بررسی پتانسیل ها و طرح های توسعه آبزیان در شهرستان ویژه مراغه با اشاره به ظرفیت مناسب تولید و پرورش ماهی گفت : این شهرستان هم اکنون یازده و نیم درصد از تولید آبزیان استان را به خود اختصاص داده است.
13980308
جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند آذربایجان شرقی
نخستین جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند هشترود در تاریخ 23 و 24 خرداد1398 در استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.
13980308
توسعه آبزی مصرفی از اهداف راهبردی شیلات آذربایجان شرقی
ارتقای سلامت جامعه توسط توسعه آبزی مصرفی از اهداف مهم راهبردی مدیریت شیلات آذربایجان شرقی است که در سه محور یا حیطه عملیاتی مداخلات محیطی و اجتماعی، مداخلات ترویجی سبک زندگی و مداخلات نظام سلامت این هدف را دنبال می کند. 
13980308
تولید جلبک اسپیرولینا در شهرستان شیراز
سایت تولید جلبک اسپیرولینا به  مساحت 120 مترمربع برای اولین بار در شیراز برمبنای رعایت اصول امنیت زیستی (biosecurity) وایجاد کلیه زیرساختهای علمی و فنی به صورت پایلوت در حال انجام است . 
13980307
در یک سال گذشته مردم چقدر ماهی خوردند؟
در مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در بخش نظر سنجی ملی خود در خصوص مصرف گوشت قرمز، به آمار مصرف گوشت ماهی اشاره کرد و نوشت: 7/19 درصد مردم اعلام کرده اند که در یک سال گذشته چند روز در هفته گوشت ماهی مصرف کرده اند.
13980307
تقویت پرورش میگو و تولید خاویار از برنامه های محوری سازمان شیلات
دکتر خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، در نشست مشترک با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تقویت پرورش میگو و تولید خاویار را یکی از مهمترین برنامه های محوری سازمان شیلات عنوان کرد.
13980307
شیلات، فرصتی مغتنم برای شناسایی و بهره گیری از ظرفیت دریا
محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با سازمان شیلات ایران در تاریخ 4 اردیبهشت ماه 1398 شیلات و فعالیت های شیلاتی را فرصتی مغتنم برای شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های دریا عنوان کرد.
13980307
نشست مشترک شیلات ایران با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
شیلات ایران روز شنبه مورخ 4 اردیبهشت ماه سال جاری، میزبان اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در محل سالن جلسات این سازمان بوده است. 
13980307
رهاسازی 470 هزار بچه ماهی در تالاب شادگان
معاون ترویج شیلات خوزستان از رهاسازی 470 هزار قطعه بچه ماهی به منظور تکثیر گونه های بومی ماهیان در تالاب بین المللی شادگان خبر داد.
13980307
انتخاب روابط عمومی شیلات استان گیلان به عنوان روابط عمومی منتخب شهرستان بندرانزلی
به مناسبت هفته روابط عمومی، طی مراسمی در فرمانداری شهرستان بندر انزلی با حضور مدیران روابط عمومی کلیه دستگاه های اجرایی این شهرستان، ضمن تقدیر از روابط عمومی ها، روابط عمومی شیلات استان گیلان به عنوان روابط عمومی  منتخب انتخاب شد.
13980307
مستند سازی فعالیت های شیلاتی استان گلستان
13980305
افزایش ۴۴ درصدی صید ماهیان استخوانی در دریای خزر
صید ماهیان استخوانی در دریای خزر در سال ۹۸-۹۷ حدود ۴۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
13980305
صادرات انواع آبزیان در سال 97 از استان هرمزگان
مدیر کل شیلات هرمزگان از صادرات بالغ بر 58 هزار و 184 تن انواع آبزیان در سال 97 از استان هرمزگان خبر داد.
13980304
نشست مدیرکل شیلات استان اردبیل با فرماندار نیر
مدیرکل شیلات استان اردبیل با فرماندار شهرستان نیر دیدار و گفتگو کردند.
13980304
برگزاری نشست تخصصی تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی آبزیان در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی، نشست تخصصی با همین منظور در حوزه آبزیان در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور برگزار شد.
13980301
ویژه برنامه بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر
همایش روشنگری و بصیرت افزایی "ایستادگی و مقاومت، رمز پیروزی" با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهادکشاورزی، روحانیت معزز حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان شیلات ایران، جمعی از خانواده معظم شهدا در تاریخ چهارشنبه یکم خرداد ماه 1398 در سالن اجتماعات سازمان شیلات ایران برگزار شد.
13980301
ایجاد شهرک شیلاتی در منطقه آزاد چابهار
شهرک شیلاتی با هدف توسعه و اشتغال بیشتر در زمینه صید، تولید، پرورش، توزیع و صادرات آبزیان در زمینی به مساحت 200 هکتار در منطقه آزاد این شهرستان ایجاد می شود.
13980301
تولید 40 درصد تخم چشم زده ماهی قزل آلا در کشور
40 درصد تخم چشم زده مورد نیاز برای تولید ماهی قزل آلا در داخل کشور تامین می شود.
13980301
برگزاری دوره آموزشی وتوجیهی جاسوسی به روش تخلیه تلفنی در شیلات مازندران
پدافند غيرعامل مربوط به جنگ يا صلح نيیست بلکه يك آمادگي براي مقابله با حوادث و بلاياي مختلف طبيعي وغيرطبيعي است پس لزوم آگاهي در مورد آن يك ضرورت است. 
13980301
گزارش تصویری برگزاری مراسم جشن میلاد کریم اهل بیت (ع) و مراسم افطاری در سازمان شیلات ایران
13980301
ذخیره سازی ماهیان خاویاری در آب های گلستان
مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی هفته جاری و برای نخستین بار ذخیره سازی ماهیان خاویاری (گونه فیلماهی) در پن های مستقر در آب های استان انجام گرفت.
13980301
انعکاس فعالیت های شیلات گلستان با حضور گروه مستند سازی شبکه 1 سیما
گروه مستند سازی از شبکه 1 سیما، با حضور 3  روزه در استان گلستان، با فعالیت ها و اقدامات اداره کل شیلات استان آشنا شده و جهت انعکاس این اقدامات به ضبط برنامه پرداختند.
13980231
برآورد تولید ۴۵۵ هزار تن انواع آبزیان در سال جاری
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد در سال ۹۸ نزدیک به ۴۵۵ هزار تن انواع آبزی بدون احتساب پرورش ماهی در قفس، در کشور تولید شود.
13980231
نشست رئیس سازمان شیلات با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی

نشست صمیمانه دکتر نبی الله خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با دکتر کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، معاونین و مدیران داخلی سازمان شیلات، به دعوت و میزبانی سازمان شیلات ایران، روز یکشنبه مورخ 29 اردیبهشت 98 در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

13980231
پژوهش علمی، محور تصمیم گیری های صید و صیادی در استان هرمزگان

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان در جلسه هم اندیشی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان و با محوریت پژوهش های صید و صیادی شیلات هرمزگان در سال 98،  پژوهش و تحقیق علمی را محور تصمیم گیری های صید و صیادی در استان هرمزگان خواند.

13980230
جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی
جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با هدف زمینه سازی برای ایجاد کسب و کار نوپا برای ایده های برتر،  نیمه دوم مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
13980229
برداشت محصول از قفس های دریایی برای نخستین بار در منطقه جفرود شهرستان انزلی
نخستین برداشت ماهی قزل آلا از قفس های دریایی در منطقه آزاد انزلی با حضور مدیرکل شیلات گیلان، مهندس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  میرسیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری گیلان،  دکتر ولی پور رئیس پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور، سربازی معاون اداره کل محیط زیست گیلان و تعدادی از مسئولین ستادی شیلات گیلان از مرحله نخست برداشت ماهی قزل آلا در قفس انجام شد.
13980229
تعامل خوب یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با دریابانی و جامعه صیادی
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از رشد 263درصدی معرفی متخلفین صید و صیادی به کمیسیون تخلفات در سال 97 نسبت به سال گذشته خبر داد.
13980229
قابلیت های شیلاتی، بستری مناسب برای جذب سرمایه گذار و اشتغال فراگیر
مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی به همراه  دکتر بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی، روز شنبه 28 اردیبهشت 98 از سازمان شیلات ایران بازدید کرد و در جلسه ای با رئیس سازمان شیلات ایران، معاونین و مدیران داخلی این سازمان به بررسی برنامه های شیلات ایران پرداخت و رهنمودهای لازم را ارائه نمود.
13980228
تورهای منوفلامنت خطری جدی برای صید و صیادی استان هرمزگان
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت :تورهای منوفلامنت (تورهایی پلاستیکی و بسیار نازکی (به اصلاح نامرئی))  که توسط اشخاصی  به صورت غیر مجاز به فعالیت صیادی مشغول هستند عمده مورد استفاده قرار می گیرد.
13980228
تولید بچه ماهیان خاویاری افق جدیدی در توسعه آبزی پروری استان فارس
 در مسیر توسعه صنعت آبزی پروری با تاکید بر گونه ماهیان خاویاری، رسیدن به اهداف تولید بچه ماهیان مورد نیاز از مولدین پرورشی، دستاورد مهمی در راستای نقشه راه ماهیان خاویاری است و گام مهمی برای تحقق پرورش تمام دوره ای ماهیان خاویاری محسوب می شود.
13980228
اختصاص 111 میلیارد تومان به شیلات استان بوشهر
سهم اداره کل شیلات استان بوشهر از کل اعتبارات دور دوم سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر 6 درصد و از تعداد کل پروژه ها 10 درصد است.
13980225
آغاز ذخیره سازی بچه میگو در گمیشان
مدیرکل شیلات استان گلستان از آغاز ذخیره‌سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگوی گمیشان خبر داد.
13980224
بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان از مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان خاویاری شهید مرجانی
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان با حضور در  مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان خاویاری شهید مرجانی، از ظرفیت های این مرکز بازدید کرد.
13980224
نشست مدیرکل شیلات استان اردبیل با رئیس کل دادگستری استان
دکتر میرآرمان واعظی مدیرکل شیلات استان اردبیل به همراه معاون ومدیران داخلی این اداره کل، با دکترعتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل دیدار و گفتگو کرد.
13980224
دست آوردهای کم نظیر صید و صیادی در حوزه های اقتصادی، تولید و اشتغال استان هرمزگان
معاون مدیر کل  دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران در دیدار با مدیر کل شیلات هرمزگان و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: دست آوردهای صید و صیادی در حوزه های اقتصادی، ارزآوری،تولید و اشتغال استان هرمزگان کم نظیر است.
13980224
اختصاص مرکز قلم گوده برای تکثیر و بازسازی دخایر ژنتیکی کپور تالابی استان گیلان
مرکز قلم گوده به منظور تکثیر و بازسازی دخایر ژنتیکی کپور تالابی در استان گیلان اختصاص داده شد.
13980223
ارزش اقتصادی بیش از۱۷۰۰ میلیارد تومانی تولید آبزیان مازندران درسال 97
شیلات مازندران با دارابودن بیش از ۳۵۰۰ مرکزآبزی پروری ، و حدود ۱۲۰ تعاونی وتشکل صیادی واشتغال بیش از۱۲ هزار نفر بهره بردار شیلاتی جایگاه ویژه ای درفعالیت های شیلاتی کشور دارد. 
13980223
تاکید بر اجرایی شدن فروش توافقی قیمت تون ماهیان در استان سیستان و بلوچستان
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان بر اجرایی شدن فروش توافقی قیمت تون ماهیان در استان تاکید کرد.
13980223
مهیا شدن شرایط زیست «آرتمیا» در دریاچه ارومیه
براساس آخرین ارزیابی ذخایر آرتمیای دریاچه ارومیه که پس از افزایش ترازآب دریاچه در اردیبهشت ماه سالجاری انجام شد، در هر مترمکعب از آب این زیست بوم ۴۰۰ عدد نوزاد (ناپلی)، ۴۰۰ عدد آرتمیای جوان و ۲۰۰ عدد آرتمیای بالغ وجود دارد.
13980222
پرورش ماهی قزل آلا در استخر های ذخیره کشاورزی شهرستان اقلید
فعالیت پرورش ماهی قزل آلا  در استخر های ذخیره کشاورزی شهرستان اقلید آغاز شد.
13980222
برگزاری دوره آموزشی - توجیهی سامانه یکپارچه پرداخت تسهیلات اعتباری ( سیتا) در شیلات مازندران
دوره آموزشی - توجیهی سامانه یکپارچه پرداخت تسهیلات اعتباری ( سیتا) در اداره کل شیلات مازندران برگزار شد.
13980221
برگزاری نخستین کارگاه منطقه ای آموزش کارشناسان رابط و پهنه امور شیلات و آبزیان در شهرستان تبریز
نخستین کارگاه منطقه ای آموزش کارشناسان رابط و پهنه شهرستان های تبریز، اسکو، آذرشهر، ورزقان و مسئولین و کارشناسان مدیریت مربوطه  در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تبریز برگزار شد.
13980221
توسعه پرورش ماهی در دریا، در سال رونق تولید
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تاکید کرد: توسعه پرورش ماهی در دریا، در سال رونق تولید باحضور صیادان کمک شایانی به اقتصاد کشور خواهد کرد.
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران