امروز : شنبه 6 آذر 1400 بروزرسانی:1400/09/03

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:00 AM 1400/07/24 تعداد بازدید: 2

رئيس اداره شيلات شهرستان خرمشهر گفت: خرمشهر به عنوان قطب توليد ماهيان گرمابي در سطح خوزستان و كشور، پنج سال است رتبه اول آبزي پروري در حوزه ماهيان گرمابي را به خود اختصاص داده است.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، ميلاد منيعات در گفتگو با خبرنگار مانا مساحت اراضي زيركشت پرورش ماهيان گرمابي در منطقه را هفت هزار و ۶۰۰ هكتار خواند و گفت: مساحت مفيد اين مزارع حدود پنج هزار و ۴۰۰ هكتار است.

وي اظهار داشت: ميزان توليدات انواع ماهيان گرمابي در سال ۹۹، حدود ۲۳ هزار تن بوده است كه نقش مهم و اساسي در تامين پروتئين مصرفي جامعه و صادرات داشته است.

رئيس اداره شيلات خرمشهر، گران شدن نهاده‌ها، عدم شرايط مناسب براي صادرات آبزيان به كشور‌هاي همسايه به ويژه عراق و نوسانات اقليمي و تغييرات وضعيت كمي و كيفي در حوزه رودخانه كارون را عمده‌ترين مشكلات آبزي پروران منطقه مطرح كرد.

منيعات با اشاره به پيامد‌هاي منفي ناشي از شيوع كرونا در صادرات آبزيان پرورشي افزود:هم اكنون صادرات ماهيان گرمابي به عراق از مرز‌هاي دريايي و زميني ممنوع است واين ممنوعيت بر اشتغال و آبزي پروري تاثير منفي داشته است.

وي خواستار بازاريابي براي محصولات آبزيان پرورشي خرمشهر با هدف توسعه آبزي پروري در اين منطقه شد و افزود: بدون دسترسي به بازار‌هاي هدف، صنعت آبزي پروري در خرمشهر با چالش‌هاي زيادي روبه‌رو خواهد شد.

استان خوزستان پارسال با توليد ۷۷۰ هزار تن ماهيان گرمابي مقام نخست كشوري را كسب كرد.

امسال خشكسالي و تنش آبي خسارات زيادي به آبزي پروران خوزستاني وارد كرد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)