امروز : شنبه 6 آذر 1400 بروزرسانی:1400/09/03

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:37 AM 1400/07/24 تعداد بازدید: 2

سفير كشور ارمنستان در ايران، گفت: از تداوم مراودات تجاري با كشور ايران استقبال مي كنيم و شرايط صادرات توليدات شيلاتي را از طريق كشور روسيه به ساير كشورهاي اروپايي تسهيل مي نماييم.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، آرتاشس تومانيان، سفير كشور ارمنستان در ايران، در سومين روز از سفر خود به استان خوزستان، به همراه مديركل شيلات استان، معاون آبزي پروري، رئيس گروه ترويج شيلات و آبزيان، رئيس اتاق بازرگاني اهواز و جمعي از مسئولان محلي از مركز تكثير و پرورش ماهيان گرمابي و خاوياري و توليد جلبك شركت آبزيان شوش بازديد به عمل آوردند.
سفير كشور ارمنستان در ايران، در جمع خبرنگاران، هدف از اين بازديد ميداني را ارزيابي و شناسايي توانمندي ها و پتانسيل هاي شيلاتي استان خوزستان و گسترش روابط اقتصادي و تجاري بين ايران و كشور ارمنستان مطرح كرد.
آرتاشس تومانيان، صنعت آبزي پروري در كشور ارمنستان را پيشرفته و قوي توصيف كرد و اظهار داشت: از فعالان و متخصصان بخش شيلاتي به منظور سرمايه گذاري و توسعه روابط اقتصادي در اين كشور دعوت به عمل مي آيد.
وي، افزود: از تداوم مراودات تجاري با كشور ايران استقبال مي كنيم و شرايط صادرات توليدات شيلاتي را از طريق كشور روسيه به ساير كشورهاي اروپايي تسهيل مي نماييم.
مديركل شيلات خوزستان، نيز در ادامه به زمينه هاي متنوع همكاري با كشور همسايه اشاره نمود و بيان كرد: استان خوزستان با توجه به اقليم و طبيعت منحصر به فرد از ظرفيت‌هاي بسياري در حوزه صيد و صيادي و آبزي‌پروري برخوردار است كه پرورش ماهيان گرمابي و سردابي، ماهيان خاوياري، ميگوي دريايي و پرورشي، ماهيان بومي، ظرفيت تالاب‌ها، هورها، منابع آب طبيعي و نيمه طبيعي، درياچه‌هاي پشت سد‌ها و رود خانه‌ها را مي توان برشمرد.
فتح اله ابوعلي، بر حمايت از واحدهاي بزرگ و تاثيرگذار در استان تاكيد كرد و گفت: شهرستان شوش در آينده قطب توليد ماهيان خاوياري در كشور خواهد بود.
وي تصريح كرد: امسال، صادرات توليدات شيلاتي به كشورهاي روسيه، امارات، ارمنستان، انگليس، عراق، تاجيكستان و... انجام شده است و پيشنهاد نمودند كه مذاكرات و رايزني هايي به عمل آيد تا زمينه انعقاد تفاهم نامه همكاري هاي مشترك به منظور تقويت و توسعه روابط تجاري و تبادل دانش فني در زمينه شيلات بين كشور ارمنستان و استان خوزستان فراهم شود.
براساس اين گزارش، بازديد از جاذبه هاي تاريخي و باستاني شهرستان شوش از جمله معبد چغازنبيل، موزه هفت تپه و اقامتگاه هاي توريستي از ديگر برنامه هاي سفير ارمنستان و هيئت همراه بود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)