امروز : یکشنبه 25 مهر 1400 بروزرسانی:1400/07/25

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

3:53 PM 1400/07/17 تعداد بازدید: 2

بر اثر طوفان شاهين تا كنون دو ملوان كشته، سه نفر مفقود و بالغ بر ۱۶۶۰ ميليارد ريال خسارت به زيرساخت هاي بندري و تاسيسات صيد و صيادي استان سيستان و بلوچستان وارد شده است.به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، معاون صيد و بنادر ماهيگيري سازمان شيلات ايران گفت: بر اثر طوفان حاره اي شاهين پنج ملوان با برخورد دو شناور صيادي مفقود شدند و از اين تعداد تاكنون پيكر دو نفر پيدا شده و از سه نفر ديگر خبري در دست نيست.

وي افزود: جستجوها براي يافتن پيكر افراد مفقود شده در آب هاي اين استان ادامه دارد.

محبي اظهار داشت: بر اساس ارزيابي ها و بررسي هاي اوليه، برآورد خسارات ناشي از طوفان شاهين در استان سيستان و بلوچستان به طور عمده مربوط به زيرساخت هاي و تاسيسات بندري از جمله سوله ها و سايبان هاي بندري، مراكز تخليه صيد، موج شكن ها، بخشي از تاسيسات شناور و سازه هايي كه شناورها در بنادر به آن وصل مي شوند، چراغ هاي دريايي، راه هاي دسترسي به مراكز صيادي و شبكه هاي برق مي شود.

وي اضافه كرد: برآورد خسارت ۱۶۶۰ ميليارد ريالي در زمينه تاسيسات صيد و صيادي و زيرساخت هاي بنادر ماهيگيري است و در بخش شناورها در حال بررسي خسارات به لنج ها و قايق هاي ماهيگيري هستيم كه به زودي نتيجه آن را  اعلام خواهيم كرد.

معاون صيد و بنادر ماهيگيري سازمان شيلات ايران گفت: براي جبران خسارات ناشي از طوفان شاهين، ميزان خسارات وارده را به ستاد حوادث غير مترقبه استان سيستان و بلوچستان اعلام كرده آيم و سازمان شيلات ايران نيز براي تخصيص اعتبار از محل ستاد حوادث غير مترقبه كشور اقدام خواهد كرد.

وي اذعان داشت: در استان سيستان و بلوچستان هفت بندر صيادي و سه موج شكن مردمي داريم كه در اختيار صيادي قرار گرفته اند و بر اثر طوفان شاهين خسارت ديده اند.

محبي اعلام كرد: خوشبختانه اين طوفان خسارت مالي و قابل ذكري در استان هرمزگان نداشته است.


منبع: maj.ir

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)