امروز : دوشنبه 31 خرداد 1400 بروزرسانی:1400/03/31

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:31 AM 1400/03/17 تعداد بازدید: 2

رئيس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي ،مدير كل شيلات هرمزگان و جمعي از مديران استان از ظرفيت هاي شيلاتي هرمزگان بازديد كردند .به گزارش روابط عمومي  سازمان شيلات ايران، ئيس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي در بازديد از طرح‌هاي شيلاتي استان گفت: با هدف تحول كشاورزي و شيلات كشور، كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي طرحي را در سه گام تعريف كرده است كه گام اول آن خريد تضميني و گام دوم پشتيباني و رفع موانع توليد محصولات كشاورزي و گام سوم طرح جهش توليدات شيلاتي و آبزي پروري است

سيد جواد ساداتي نژاد با بيان اينكه هرمزگان استاني ويژه در تصويب طرح جهش توليدات شيلاتي و توسعه آبزي پروي مجلس شوراي اسلامي است افزود: ساختار سازي و رفع موانع از اين طرح هفته‌ آينده در دستور كار مجلس شوراي اسلامي قرار مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه اقدامات خوبي در حوزه شيلات هرمزگان انجام شده است افزود: مطالعات نشان مي‌دهد كه حجم زيادي از اشتغال و توليد ثروت در حوزه‌ي آبزي پروري و مجموعه شيلات است كه به ظرفيت سازي و ايجاد زيرساخت نياز دارد.

مدير كل شيلات هرمزگان در در بازديد رئيس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي از ظرفيت هاي شيلاتي هرمزگان(مزارع پرورش ميگو) گفت: استان هرمزگان از بالغ بر 50هزار هكتار اراضي مستعد پرورش ميگو برخوردار است كه مطالعات  آن در دهه 80 انجام شده است.

عبدالرسول دريايي افزود: از اين ميزان بالغ بر 10 هزار هكتار به بهره برداري رسيده است،10 هزار هكتار مجوز داده شده است ،11 هزار هكتار در حال ساخت و 13هزار هكتار در اختيار شركت شهرك هاي كشاورزي است و باقي نيز در حال اخذ مجوز هاي لازم از جمله مجوز هاي زيست محيطي است.

وي افزود: يكي از اهداف شيلات هرمزگان رساندن ظرفيت توليد در اين مزارع به بيش ازسه تا چهار برابر است كه نيازمند تامين اعتبارات لازم جهت برق رساني بوده و اميد است با حمايت هاي كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي، استانداري و سازمان شيلات ايران به زودي شاهد تحقق آن  در راستاي اجراي طرح جهش توليدات شيلاتي و توسعه آبزي پروي مجلس شوراي اسلامي باشيم.

دريايي تاكيد كرد ظرفيت هاي عظيم شيلاتي استان هرمزگان نيازمند توجه ويژه دولت و مجلس است كه خوشبختانه اجراي طرح جهش توليدات شيلاتي و توسعه آبزي پروي مجلس شوراي اسلامي نويد بخش اين مهم با حمايت هاي اعتباري، ارتقاي اعتبارات و تسهيلات توليد، حمايت هاي فني و زير ساختي از فعاليت هاي شيلاتي و آبزي پروري است.

مدير كل شيلات هرمزگان با اشاره به ظرفيت ارز آوري بالغ بر دو ميليارد دلاري شيلات هرمزگان تنها در حوزه هاي پرورش ماهي در دريا و پروش ميگو، خواستار اولويت قرار دادن فعاليت هاي شيلاتي استان هرمزگان به ويژه پرورش ماهي درقفس و تكثير و پرورش ميگو در تصويب طرح جهش توليدات شيلاتي و توسعه آبزي پروي مجلس شوراي اسلامي شد.

وي احداث سه  مركز بازسازي ذخاير آبزيان و ايجاد زيستگاه هاي مصنوعي را از طرح هاي مهم در حال  اجرا  و در مسير اقدام شيلات هرمزگان خواند و خاطر نشان كرد: خوشبختانه رئيس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي خبر از حمايت هاي مجلس شوراي اسلامي از اين طرح و تامين اعتبارات آنها داده است.

دريايي با اشاره به نياز به تقويت يگان حفاظت منابع آبزيان شيلات هرمزگان گفت: با جذب و ارتقاي نيروي انساني اين يگان،اختصاص رديف بودجه اختصاصي  و ارتقاي ناوگان دريايي آن به شناورهايي با قابليت درياروي طولاني و نيمه سنگين مي تواند اين نياز ها را به خوبي مرتفع ساخت.

وي همچنين در حاشيه بازديد رئيس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي از بندر صيادي بندرعباس گفت: استان هرمزگان از 22 بندر صيادي برخوردار است كه نيازمند لايروبي  و تكميل پشتيباني و تجهيزات اطفا حريق هستند و تحقق اين مهم با حمايت مجلس شوراي اسلامي نقش بسزايي در ارتقاي خدمات رساني به جامعه صيادي استان دارد .

اين مقام مسئول با اشاره به 23 موج شكن مردمي كه كه به تازگي تحويل شيلات هرمزگان شده اند گفت: در حال پيگيري براي تامين اعتبارات لازم جهت تكميل،تجهيز و بهسازي اين مراكز هستيم و با توجه به اهميت اين موج شكن ها  در خدمت رساني به جامعه صيادي و همچنين پشتيباني از سايت پرورش ماهي در قفس ،اميد است مجلس شوراي اسلامي و دولت حمايت هاي لازم را در اين راستا انجام دهند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)