امروز : دوشنبه 31 خرداد 1400 بروزرسانی:1400/03/31

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:37 PM 1400/02/15 تعداد بازدید: 2
معاون وزير جهادكشاورزي و رييس سازمان شيلات ايران گفت: امسال براي صيد دريايي و توليد ۱.۵ميليون آبزيان پرورشي دركشور هدف گذاري و برنامه ريزي شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دكترنبي‌اله خون ميرزايي در حاشيه نشست توسعه شيلات خوزستان، در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا با اعلام مطلب فوق افزود : از اين ميزان ۷۰۰هزار تن صيد دريايي و ۸۰۰هزار تن آبزيان پرورشي گرمابي ، سردابي و ميگو خواهد بود.
وي با اشاره به اينكه توسعه آبزي پروري از اولويت هاي اصلي سازمان شيلات ايران است بيان داشت:  پارسال در مجموع ۵۲۹هزار تن آبزيان پرورشي در كشور توليد شد كه امسال با بهره برداري از طرح هاي آبزي پروري ، توليد آبزيان با حدود ۵۰درصد افزايش به ركورد ۸۰۰هزار تن مي‌رسد و صيد دريايي از ۶۹۳هزار تن به حدود ۷۰۰هزار تن خواهد رسيد.
رييس سازمان شيلات ايران با اشاره به اينكه سرمايه گذاري زيادي در زيرساخت هاي آبزي پروري در كشور صورت گرفته و امسال براي نخستين بار آبزي پروري از صيد دريايي پيشي خواهد گرفت اضافه كرد:آبزي پروري به لحاظ ارزش افزوده مناسب و اشتغال بالا از مزيت نسبي خوبي دركشور برخوردار است.
دكترخون ميرزايي با اشاره به به نام گذاري امسال به نام "توليد ، پشتيباني ها و مانع زدايي ها " از سوي مقام معظم رهبري و حركت سازمان شيلات براي توسعه آبزي پروري در مخازن سدهاي خوزستان اظهار داشت: خوزستان موقعيت و ظرفيت مناسبي براي پرورش ماهي در قفس و آبزي پروري در سدها دارد و بايد از اين ظرفيت براي اشتغال و افزايش توليدآبزيان استفاده كرد.
وي گفت: امسال دربخش هاي پرورش ميگو ، خاويار ، گوشت ماهيان خاوياري ، ماهيان سردابي و گرمابي و توليد ماهيان زينتي شاهد افزايش توليد خواهيم بود.

۱۴۰هزار تن صادرات آبزيان دريايي و پرورشي
رييس سازمان شيلات ايران گفت: سال گذشته ۱۴۰هزار تن آبزيان دريايي و پرورشي از كشور به ارزش ۴۳۰ميليون دلار به ۲۶كشور جهان صادر شد.
دكترخون ميرزايي با اشاره به كيفيت مطلوب فراورده هاي صادراتي آبزيان كشور افزود: امسال صادرات آبزيان دريايي و پرورشي با وجود مخاطرات ناشي از كرونا افزايش خواهد يافت.

رتبه نخست خوزستان در رشد آبزي پروري
رييس سازمان شيلات ايران  با اشاره به ظرفيت هاي منحصر به فرد خوزستان در توسعه صنعت آبزي پروري و ايجاد اشتغال گفت: خوزستان رتبه نخست كشوري را در رشد توليدات آبزي پروري دارد.
وي گفت: پارسال خوزستان حدود ۱۳۵هزار تن صيد دريايي و آبزي پروري داشت و امسال اين رقم با بهره برداري از طرح هاي پرورش ميگو و ماهيان گرمابي و سردابي افزايش خواهد يافت.
 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)