امروز : یکشنبه 17 اسفند 1399 بروزرسانی:1399/12/16

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:57 PM 1399/11/29 تعداد بازدید: 2

مديركل و كاركنان شيلات هرمزگان با مديريت بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات شيلات ايران در سالن جلسات اداره كل شيلات هرمزگان ديدار كردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مديركل شيلات هرمزگان در اين ديدار با اشاره به جايگاه خوب بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات در شيلات هرمزگان گفت: با توجه به اينكه ماهيت اين امور در راستاي جلب رضايت حداكثري مراجعين به شيلات هرمزگان است پيشبرد اهداف آن همواره در دستور كار همه بخش هاي شيلات استان قرار دارد.

دكتر عبدالرسول دريايي همچنين در اين نشست با بيان مسائل و چالش هاي موجود به ويژه مسائل و مشكلات مديريت بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات گفت: هرمزگان مسير خوبي را در بازررسي و ارزيابي عملكرد طي كرده است كه نشان از توجه به آن در اداره كل شيلا هرمزگان دارد.

در ادامه مشاور رئيس سازمان شيلات ايران و مديريت بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات شيلات ايران با تاكيد بر اهميت سلامت اداري و ارزيابي مرتب عملكرد در پيشبرد اهداف شيلات و بهبود خدمات رساني از شيلات هرمزگان خواست تا بازرسي هاي نوبه اي،ادواري و خاص را با اولويت و توجه ويژه در محوريت بازرسي هاي خود قراردهند.

مجيد كوق با بيان اينكه شيلات هرمزگان مسير خوبي را در بازرسي و ارزيابي عملكرد طي كرده است گفت: عملكرد شيلات هرمزگان در تمامي بخش ها رضايت بخش بوده و ميتوان از فعاليت هاي شيلات استان به عنوان الگو ياد كرد.

وي افزايش سرعت پيگيري و پاسخگويي به شكايات، كاهش شكايات، برگزاري جلسات كميته سلامت اداري با مصوبات وحصول نتايج خوب از آن،  برقراري ارتباط مستمر با دفتر بازرسي و پاسخگويي به شكايات سازمان و افزايش چشميگر انجام بازرسي هاي مستمر ، دوره اي و موردي را از اهم فعاليت هاي خوب و قابل تحسين شيلات هرمزگان در اين زمينه خواند.

مديريت بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات شيلات ايران بر برنامه ريزي، هماهنگي ،پيگيري واجراي تكاليف دبير خانه كميته ارتقاء سلامت نظام اداري ومبارزه با فساد در اداره كل  و سنجش رضايت مردم از عملكرد واحدهاي استاني و شهرستان ها تاكيد كرد و گفت: نظارت و ارزيابي عملكرد و فعاليت ها، پيگيري شكواييه ها و موارد ارجاعي از سوي سامانه ها از اهم وظايف مديريت بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات است كه خوشبختانه به شكل خوبي در شيلات هرمزگان در حال انجام است.
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)