امروز : یکشنبه 17 اسفند 1399 بروزرسانی:1399/12/16

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:13 AM 1399/11/27 تعداد بازدید: 2

كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي به منظور بررسي مصوبات و نتايج سفر به شرق هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان، معاونان وزاري جهاد كشاورزي و نيرو، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري هرمزگان، نماينده مردم شرق هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي، مديران  و برخي از مديران استاني تشكيل جلسه داد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران،  استاندار هرمزگان در اين نشست با توجه به بازديد اخير كميسيون كشاورزي و مباحث مطرح شده در استانداري هرمزگان با حضور اعضاي اين كميسيون  گفت: كمك به جهش توليد در بخش شيلات در سواحل استان در دستور كار كميسيون قرار گرفته و مقرر شد موانع سرمايه گذاري در اين بخش برطرف شود كه سال آينده رشد خوبي در حوزه پرورش آبزيان در منطقه داشته باشيم.

فريدون همتي افزود: عدم صدور مجوز صيادي و مشكل تأمين سوخت صيادان بومي نيز يكي از ديگر از مباحث مطرح شده در اين نشست بود كه اين موضوع از طريق سازمان شيلات و شركت پخش فرآورده هاي نفتي به زودي تعيين تكليف مي شود.

مقام عالي اجرايي استان بيان داشت: حمايت و تامين اعتبار زيرساختهاي برق مزارع ميگو، تخصيص رديف اعتباري ويژه براي يگان حفاظت از منابع آبزيان ، تأمين اعتبار براي احداث جاده بين مزارع كشاورزي و شيلاتي ، تامين اعتبار ساخت سه مركز بازسازي ذخائر آبزيان و حمايت از طرح هاي پرورش ماهي در دريا به‌صورت يارانه توليد نيز از جمله درخواست هاي بخش شيلات استان در كميسيون كشاورزي بود.

رئيس كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس با بيان اينكه منطقه شرق هرمزگان قطب كشاورزي است و درحوزه توليدات گلخانه‌اي از ظرفيت‌هاي بسيار خوبي برخوردار  بوده و بايد به رشد قابل قبولي دست پيدا كند، افزود: به دليل ملاحظات منطقه‌اي تصميم گرفتيم مسائل مربوط به جهش توليد شيلات را با جديت بيشتري در كميسيون كشاورزي پيگيري كنيم. بر همين اساس هم موضوع مذكور را در دستور كار قرار داديم و اميدواريم موانع آن در سال ۱۴۰۰ برطرف شده و شاهد رشد مناسبي درحوزه شيلات و پرورش آبزيان باشيم.

در حاشيه اين نشست مدير كل شيلات هرمزگان با اشاره به ظرفيت هاي خوب شيلات استان هرمزگان گفت:كسب رتبه اول استان هاي شيلاتي، رتبه اول توليدات شيلاتي كشور، رتبه اول صيد كشور، رتبه اول توليد ميگوي كشور و  رتبه اول پرورش ماهي در قفس  و رتبه اول صادرات آبزيان كشور در شرياط موجود كشور نشان از تلاش جهادي شيلات در مسير توسعه دارد.

دكتر عبدالرسول دريايي تصريح كرد: در صورت تامين اعتبار و رفع موانع بودجه اي و اعتباري شيلات در آينده اي نزديك ضمن تداوم درخشش هاي شيلات هرمزگان،شاهد رونق و توسعه بيش از پيش شيلات هرمزگان در سطح ملي و فرا ملي خواهيم بود.

وي همچنين به نمايندگي از جامعه شيلاتي و بهره بردار حمايت در خصوص تامين اعتبار جهت زيرساخت هاي برق مزارع پرورش ميگو، تكميل و تجهيز 22 بندر صيادي و تحويل به سازمان شيلات ايران،  تخصيص رديف اعتبار ويژه اي يگان حفاظت منابع آبزيان شيلات هرمزگان در برخورد با صيد غيرمجاز، تخصيص يارانه توليد جهت مزارع پرورش ماهي در قفس به مدت حداقل سه سال،حمايت اعتباري در خصوص راه اندازي سه مركز بازسازي ذخاير و اصلاح قوانين و مقررات ژنتيكي آبزيان، اصلاح قوانين و مقررات حفاظت از منابع آبزيان جمهوري اسلامي ايران،تامين اعتبار جاري بين مزارع كشاورزي و شيلاتي را از اهمن خواسته و دغدغه هاي جامعه شيلاتي هرمزگان خواند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)