امروز : دوشنبه 10 آذر 1399 بروزرسانی:1399/09/05

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:22 PM 1399/08/03 تعداد بازدید: 2
معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران از توقف فعاليت صيد تجاري ناوگان فانوس ماهي از ابتداي آذر ماه، تا پايان تحقيقات ارزيابي ذخاير آبزيان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دكتر خون‌ميرزايي در خصوص فعاليت ناوگان‌هاي مختلف صيد كشور گفت: فعاليت ناوگان فردوس در چابهار از پايان شهريور ماه تمام و تا پايان سال در استراحت هستند. ناوگان كيش و طبس در هرمزگان و بوشهر فعاليت‌شان ادامه دارد. ناوگان صيد ميگو در خوزستان و بوشهر تعطيل، ولي در هرمزگان هنوز فعاليت دارد.

رئيس سازمان شيلات ايران در خصوص فعاليت ناوگان فانوس ماهيان با توضيح اينكه نسبت به سال گذشته فعاليت كمتري دارد  تعداد ناوگان فانوس ماهيان در دريا را ۱۵  فروند اعلام كرد و افزود: پيرو مطالبات جامعه و گروه‌هاي مختلف، به همراه موسسه تحقيقاتي علوم شيلات جلساتي را فراكسيون محيط زيست مجلس برگزار كرديم و در كارگروه مشتركي كه ايجاد شد، توافق كرديم كه برنامه تحقيقاتي به منظور بروزرساني مطالعات ارزيابي ذخاير آبزيان و اتخاذ تصميم براي مطالعات جديد در دستور كار قرار دهيم.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه همزمان با آغاز كار تحقيقاتي، از ابتداي آذر ماه، فعاليت صيد تجاري ناوگان فانوس ماهي تا پايان تحقيقات متوقف مي‌شود، مدت زمان كار تحقيقاتي را حداكثر دو سال اعلام كرد و افزود: هيچ كدام از ناوگان‌هاي صيادي ما در مالكيت شركت‌هاي خارجي نيستند و كشتي‌هاي اين ناوگان‌ها يا ملكي يا اجاره به شرط تمليك و بعضي شركاء خارجي دارند، ولي هيچ كشتي خارجي در آب‎‌هاي ايران مجوز صيد نگرفتند و نخواهند گرفت.

به گفته دكترخون ميرزايي ناوگان‌هاي فانوس ماهي مي‌توانند درحوزه صيد فراساحلي و محدوده هند و سواحل دور و يا به فعاليت آبزي پروري مشغول شوند و سازمان شيلات از آن‌ها حمايت خواهد كرد.

رئيس سازمان شيلات همچنين مهم‌ترين علت كاهش صيد در سواحل را صيد قايق‌هاي غيرمجاز دانست و گفت: تعداد ناوگان غير مجاز از ناوگان قايقي مجاز ما بيشتر است و، چون در زيرمجموعه ما نيستند نهايتا توسط يگان حفاظت به دستگاه‌هاي قضايي معرفي مي‌شوند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)