امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399 بروزرسانی:1399/07/08

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:45 AM 1399/06/24 تعداد بازدید: 2
معاون آبزي پروري اداره كل شيلات گلستان گفت : تاكنون و پس از گذشت دوهفته از آغاز زمان برداشت ميگو در مزارع مجتمع پرورش ميگو گميشان، حدود 100 تن محصول با كيفيت از اين مزارع جمع آوري شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مهندس محمود سقلي با اعلام اين خبر بيان داشت: از 382 هكتار مزارع ذخيره سازي شده، كار برداشت ميگو از 48 استخر به مساحت 70 هكتار انجام شد كه خوشبختانه با توجه به تراكم پايين زمان ذخيره سازي اين ميگوها داراي وزن مناسب 17 گرم مي باشند. 
وي افزود: ميگوهاي برداشتي امسال شرايط بسيار مناسبي از نظر كيفي دارند.
معاون آبزي پروري شيلات گلستان با اشاره به بروز بيماري لكه سفيد در سال گذشته در مجتمع پرورش ميگو گميشان خاطر نشان كرد: با توجه به وقوع بيماري لكه سفيد در سال گذشته در مجتمع پرورش ميگو گميشان، شايد كمتر كسي اميد به توليد مجدد و بدون وقفه ميگو در اين مجتمع داشت. چرا كه در همه جاي دنيا و كشور معمولا پس از يك دوره بيماري، مزارع بلافاصله امادگي پرورش مجدد را نخواهند داشت.
مهندس سقلي در پايان گفت: امسال به عنوان اولين سال پرورش پس از بروز بيماري از اهميت بسيار بالايي برخوردار بوده است كه خوشبختانه پرورش دهندگان با رعايت كليه الزامات فني و بهداشتي و با حداقل ذخيره سازي بدون بروز بيماري دوره پرورش را با بهترين شرايط و در نهايت محصول با كيفيت در حال سپري كردن هستند.
گفتني است برداشت ميگو از 382 هكتار مزارع مجتمع پرورش ميگو گميشان از 10 شهريور ماه آغاز و تا پايان برداشت ادامه دارد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)