امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/10

گالری تصاویر خبر

8:59 AM 1398/11/28 تعداد بازدید: 615
سرپرست اداره كل شيلات خوزستان گفت: با احداث پايانه حمل و فروش آبزيان در شهرستان كارون براي يك هزار و ۵۰۰ نفر بصورت مستقيم و غيرمستقيم اشتغالزايي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، فتح اله ابوعلي سرپرست اداره كل شيلات استان خوزستان با اشاره به دريافت مجوز و كلنگ زني احداث پايانه حمل و فروش آبزيان در شهرستان كارون گفت: با احداث و راه اندازي اين پايانه، علاوه بر حمل بهداشتي و بالا بردن سرانه مصرف آبزيان، صادرات محصولات به سهولت انجام خواهد شد.
وي با بيان اينكه اين پايانه پس از بهره برداري در زميني به مساحت ۶۰ هزار متر مربع و با ۶۰ غرفه عمده فروشي فعاليت خواهد كرد، افزود: زمينه ايجاد اشتغال براي ۵۰۰ نفر به صورت مستقيم و يك هزار نفر به صورت غير مستقيم نيز فراهم مي‌شود.
استان خوزستان بدليل شرايط آب و هوايي يكي از قطب‌هاي توليد آبزيان در كشور محسوب مي‌شود و از ابتداي سال جاري تاكنون، بيش از ۱۶ هزار تن انواع ماهي و ميگو شامل؛ ۳ هزار و ۳۱۳ تن ماهيان دريايي، ۱۲ هزار و ۱۹۴ تن ماهيان پرورشي و ۵۰۰ تن ميگو به خارج از كشور از جمله؛ كويت، عراق، تايلند و تركيه صادر شده كه در مقايسه با مدت مشابه پارسال با ۲ هزار تن افزايش، ۱۵ درصد رشد نشان مي‌دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)