امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/10

گالری تصاویر خبر

2:37 PM 1398/11/26 تعداد بازدید: 577
همزمان با دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي و در راستاي افزايش فرهنگ مصرف آبزيان و ارتقاء سلامت جامعه بالا بردن سرانه مصرف آبزيان جشنواره آبزيان با عنوان " نقش   مصرف آبزيان در ارتقاي سلامت جامعه ” به مدت ۳روز به صورت كارگاه آموزشي، جشنواره و همايش   در سميرم اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران در اين خانواده كه به همت مديريت   شيلات استان وجهاد كشاورزي شهرستان برگزار شد، بيش از   ۱۵۰ نفر از   مديران بخشهاي دولتي شهرستان و همچنين اعضاي كميته بانوان فرمانداري، شهرداري، شوراي شهر، شبكه بهداشت، آموزش پرورش، دانش آموزان مدارس ابتدايي، زنان خانه دار وهمچنين مروجين شركت در آن حضور داشتند.
محورهاي سخنراني اين همايش در خصوص برنامه ها و راهكارهاي افزايش سرانه مصرف آبزيان در شهرستان و آشنايي با ارزش هاي غذايي آبزيان بود. با توجه به موضوع فرهنگ سازي مصرف آبزيان در كودكان با حضور دانش آموزان دبستاني شهرستان، جشنواره نقاشي ماهي برگزار شد و ضمن آشنا شدن كودكان با   مزاياي مصرف ماهي و افزايش سلامتي به آنها جوائزي نيز اهدا شد. 
  در حاشيه اين جشنواره كلاس آموزشي طبخ انواع غذاهاي دريايي ويژه بانوان شاغل شهرستان در دو روز برگزار شد و شركت كنندگان با نحوه طبخ انواع غذاهاي دريايي آشنا شدند.
مهندس عباسي مدير شيلات و امور آبزيان استان اصفهان ضمن شكرگزاري از نعمت هاي خداوند به خصوص آب و آبزيان كه نعمت سلامتي را به دنبال دارد اظهار داشت: مصرف انواع آبزيان دريايي و پرورشي به دليل داشتن ارزش هاي غذايي بالا به خصوص پروتئين ها و مواد معدني و همچنين چربي هاي مفيد از جمله امگا 3 يا چربي هاي غيراشباع  به صورت حداقل دوبار در هفته مي تواند از انواع بيماري ها در انسان جلوگيري نمايد و باعث افزايش كلسترول خوب بدن شود كه به نوبه خود از سكته قلبي پيشگيري مي كند.
وي افزود: در حال حاضر متوسط سرانه مصرف ماهي در دنيا حدود 20 كيلوگرم مي باشد، در صورتي كه سرانه مصرف در استان اصفهان حدود 10 كيلوگرم و نصف متوسط جهاني است  و به ويژه در شهرستان سميرم با توليد بيش از 2000 تن ماهي، سرانه مصرف بسيار پايين است، لذا انجام مطالعات و فعاليت هاي فرهنگ سازي در اين زمينه ضروري و حائز اهميت است.
وي ميزان كل توليد آبزيان استان را بيش از 9300 تن اعلام كرد و افزود: از رسالت هاي شيلات استان تلاش براي ارتقاي سلامت جامعه از طريق فعاليت هاي فرهنگي  و ايجاد مراكز   عرضه به خصوص عرضه زنده و مراكز تفرج گاهي و گردشگري مي باشد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)