امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/10

گالری تصاویر خبر

10:27 AM 1398/11/26 تعداد بازدید: 739
همزمان با گراميداشت چهل و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و دهه فجر، طي مراسمي با حضور معاون وزير و رئيس سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي، رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان آذربايجان شرقي، مدير شيلات و امور آبزيان و ساير مديريت هاي ستادي استان و فرماندار و بخشداران و مسئولين ادارات شهرستان ويژه مراغه، فاز يك پرورش ماهيان سردآبي به ظرفيت ۵۰ تن در روستاي زينق از توابع شهرستان مراغه كلنگ زني شد. 


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، جعفروند مدير شيلات و امور آبزيان استان آذربايجان شرقي در جريان اين مراسم گفت: سرمايه گذار شركت ظفر مراغه مي باشد و در طرح  35 هكتاري كشت و صنعت ارائه شده سرمايه گذاري در زمينه هاي پرورش ماهي قزل آلا، پرورش گاو شيري صنعتي و گلخانه هاي هيدرو پونيك و مجتمع گردشگري و بوم گردي پيش بيني شده است، پس از كلنگ زني كار احداث و تكميل پروژه فاز يك پرورش ماهي سردآبي در زميني به مساحت 2000 متر مربع آغاز مي شود و پس از راه اندازي اين فاز و شروع توليد، در سال هاي آتي فاز2 و 3 را به اين مجموعه اضافه خواهند نمود.
وي ادامه داد: با سرمايه گذاري 25 ميليارد ريالي فاز اول پروژه علاوه بر توليد 50 تن ماهي قزل آلا براي 7 نفر شغل مستقيم و براي بيش از دو برابر آن شغل غير مستقيم ايجاد مي گردد.
  جعفروند افزود: آب مورد نياز مجتمع از يك رشته قنات به ظرفيت 50 ليتر در ثانيه و دو حلقه چاه به ظرفيت 5 ليتر در ثانيه تامين خواهد شد.
مدير شيلات آذربايجان شرقي در پايان اظهار اميدواري كرد: با گسترش فعاليت هاي توليدي در نقاط مستعد استان و روند توسعه آبزي پروري در شهرستان ها، مصرف ماهي و فراورده هاي آن جايگاه واقعي خود را در سبد غذايي خانوارها پيدا خواهد كرد. 
   

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)