امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/10

گالری تصاویر خبر

10:20 AM 1398/11/26 تعداد بازدید: 435
معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران از ايجاد و توسعه طرح هايي با هدف اشتغال پايدار براي بوميان بندرماهشهر در سطوح مختلف با پشتيباني صنعت خبر داد. 

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از شيلات خوزستان، نبي‌ اله خون ميرزايي در نشست بررسي‌ توسعه طرح هاي شيلات كه با حضور سرپرست شيلات استان خوزستان، فرماندار بندرماهشهر و جمعي از مسئولين محلي و كشوري در ماهشهر برگزار شد اظهار كرد: با توجه به ساحلي بودن شهرستان ماهشهر، اين شهرستان ظرفيت هاي شيلاتي بسيار زياد دارد.
دكترخون ميرزايي گفت: فعاليت هاي آبزي پروري كه در استان خوزستان و استان بوشهر انجام شده است، اطمينان خاطر نسبت به يك تجربه موفق را براي اجرا در بندرماهشهر براي ما ايجاد مي كند.
معاون وزير جهاد كشاورزي ادامه داد: بسته هاي پيشنهادي مختلفي را براي فعاليت هاي غيرصنعتي شامل آبزي پروري و حفظ اشتغال جامعه صيادي براي بندرماهشهر طراحي كرديم كه با پشتيباني هاي اعتباري و تسهيلاتي اين طرح ها به مرحله اجرا خواهد رسيد.
وي افزود: هدف اصلي اين طرح ها، اشتغال پايدار براي بوميان در سطوح مشاغل خانگي، مشاغل خرد و سرمايه گذاري براي مشاغل كلان و بلند مدت است.
دكترخون ميرزايي در خصوص برنامه هاي سازمان شيلات براي رفع مشكلات جامعه صيادي شهرستان گفت: تكميل اسكله بندرامام خميني(ره) يكي از دغدغه هاي اصلي صيادان بود كه با كمك فرماندار بندرماهشهر و استاندار خوزستان تكميل آن ادامه خواهد يافت.
دكترخون ميرزايي عدم لايروبي اسكله ها را دغدغه ديگر صيادان برشمرد و گفت: لايروبي اين اسكله ها در دستور كار است و آن را از طريق سازمان بنادر و كشتيراني پيگيري خواهيم كرد.
رييس سازمان شيلات ايران گفت: با توجه به محدوديت ذخاير دريا، شيلات هيچ برنامه اي براي صدور مجوز صيد ندارد و بيشترين تمركز براي استفاده بهينه از سواحل دريا و حركت به سمت آبزي پروري در دريا و خشكي است.
وي، در خصوص مشكل سوخت شناورهاي صيادي اظهار داشت: با توافق نهايي كه با وزارت نفت صورت گرفت، فرآيند به استان ها ابلاغ شده و همكاران صياد بايد از طريق اتحاديه، در سامانه پيش بيني شده ثبت نام كنند و حواله هاي سوخت خود را از اين طريق دريافت نمايند.
فتح اله ابوعلي، سرپرست شيلات خوزستان نيز در خصوص اين نشست گفت: با توجه به ظرفيت هاي استان خوزستان و شهرستان بندرماهشهر در زمينه شيلات، طرح هايي با محوريت شيلات براي ايجاد اشتغال هاي كوتاه مدت كه به سرعت به بهره برداري برسند و اشتغال هاي ميان مدت و بلند مدت ارايه شد.
وي ادامه داد: اين برنامه ها كه با توجه به استعداد ها و ظرفيت هاي شهرستان پيش بيني شده در دو زمينه ي اشتغال خانگي و اشتغال صنعتي برنامه ريزي شده است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)