امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/10

گالری تصاویر خبر

10:30 AM 1398/11/16 تعداد بازدید: 396
در چهارمين روز دهه مبارك فجر مزرعه تكثير و پرورش تخصصي ماهي زينتي اسكار در روستاي شيخ حسن بخش خسروشاه شهرستان تبريز با حضور نماينده ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي استان، مدير شيلات و امور آبزيان استان، مدير جهاد كشاورزي شهرستان و بخشدار بخش خسروشاه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، واحد افتتاح شده در مساحتي به ابعاد 200 متر مربع تاسيس شده است كه علاوه بر هزينه تاسيس ساختمان بالغ بر 3 ميليارد و 500 ميليون ريال براي تجهيز و مبلغ 700 ميليون ريال براي هزينه هاي جاري براي راه اندازي مزرعه صرف شده است كه تمامي آن بصورت سرمايه گذاري  شخصي مي باشد. با شروع بكار اين مزرعه براي 4 نفر اشتغال مستقيم و بيش از دو برابر آن اشتغال غير مستقيم فراهم مي شود. صاحب اين مزرعه، ظرفيت توليد سالانه در مزرعه را 200 هزار قطعه عنوان كرد و گفت: بازار هدف حدود 70 درصد در سطح كشور و 30 درصد بقيه بصورت صادرات به كشورهاي تركيه ، عراق، آذربايجان و ارمنستان پيش بيني شده است و مشكلي در خصوص بازاريابي وجود ندارد. 
جعفروند مدير شيلات استان در مراسم افتتاحيه اظهار داشت: استان آذربايجان شرقي با توجه به وجود پتانسيل ها و استعداد هاي بالقوه توسعه ماهيان زينتي به سرعت مي تواند جايگاه واقعي خود را در كشور پيدا كند و توليد 7 ميليون قطعه در سال با در نظر گرفتن نيروهاي انساني ماهر و تخصصي با سابقه تاريخي درنقاط مختلف استان به هيچ وجه راضي كننده نيست. وي افزود با برنامه ريزي كه همراه با خود توليد كنندگان انجام گرفته است در يك برنامه كوتاه مدت در نظر داريم حجم توليد را به 10 ميليون قطعه در سال ارتقا دهيم و زمينه هاي صادرات محصولات توليدي را از داخل استان به كشورهاي همسايه جهت ارز آوري و رونق توليد تسهيل نماييم.
توضيح اينكه شهرستان تبريز با 26 مزرعه 35 درصد توليد استان را با انواع گونه هاي زنده زا و تخم گذار در اختيار دارد و شهرستان هاي ميانه، شبستر، مرند، آذرشهر، مراغه و اسكو به ترتيب جزو شهرستان هاي پيشرو در تكثير و توليد ماهيان زينتي در استان مي باشند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)