امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/10

گالری تصاویر خبر

1:39 PM 1398/11/14 تعداد بازدید: 210
رئيس شيلات شهرستان قشم از برگزاري جشنواره غذاي دريايي و مسابقه نقاشي آبزيان در كوويي – قشم همزمان با دهه فجر و به همت شيلات شهرستان قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از شيلات هرمزگان، محمد پرورش ضمن تبريك ايام ا... دهه مبارك فجر و چهل و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران گفت: جامعه شيلاتي و شيلات شهرستان قشم برنامه هاي متوعي در ايام ا... دهه فجر دارند.

وي با بيان اينكه اين جشنوراه و مسابقه از سري برنامه هاي شب هاي فجر شيلات در شهرستان قشم بوده است گفت: همكاري خوبي با آموزش و پرورش شهرستان قشم براي انجام اين برنامه صورت گرفته است.

پرورش   با بيان اينكه جشنوراه غذاي دريايي   با هدف فرهنگ‌سازي براي ارتقاء مصرف آبزيان به‌عنوان يك غذاي سالم برگزار شد گفت: هدف از برگزاري مسابقه نقاشي آبزيان آشنايي بيشتر كودكان و نوجوانان با آبزيان و همچنين ترويج آبزي مصرفي بوده است.

رئيس شيلات شهرستان قشم درپايان با اشاره به فوايد مصرف آبزيان و با بيان اينكه ماهي و انواع آبزيان يكي از مواد غذايي سالم و با ارزش، خصوصا براي كودكان به شمار مي‌رود كه بايد مصرف آن در بين خانواده‌ها افزايش يابد، گفت: پيشگيري از بيماري‌هاي فشار خون, كاهش بيماري‌هاي قلبي و عروقي, رشد و سلامت سيستم عصبي جنين, پيشگيري از بيماري آلزايمر و غيره بخشي از مزاياي استفاده از آبزيان است و توصيه شده براي بهره مندي از اين فوايد، حداقل دو بار در هفته مصرف آبزيان در سبد غذايي خانوار قرار گيرد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)