امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/10

گالری تصاویر خبر

9:42 AM 1398/11/08 تعداد بازدید: 644
  طرح صنايع شيلاتي دهه فجر امسال در ۸ شهرستان گيلان به بهره برداري مي‌رسد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، عظيم مدبري، سرپرست اداره كل شيلات استان گيلان گفت: دهه فجر امسال ۱۳ طرح شيلاتي در شهرستان‌هاي رشت، تالش، رضوانشهر، ماسال، صومعه‌سرا، آستانه‌اشرفيه، املش و رودسر به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي تكثير و پرورش زالوي طبي را از ديگر طرح‌هاي شيلاتي قابل افتتاح استان اعلام كرد و افزود: علاوه بر طرح‌هاي پرورشي و تكثير، در ايام دهه فجر امسال دو اسكله شناور نيز در استان مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد كه براي ايجاد آن افزون بر 3۰ ميليارد و ۵۳۴ ميليون ريال اعتبار صرف شده است.

سرپرست اداره كل شيلات گيلان با اشاره به اينكه با افتتاح اين طرح‌ها براي ۵۸ نفر شغل ايجاد مي‌شود، گفت: بخش شيلات از ظرفيت و پتانسيل بسيار خوبي براي اشتغال‌زايي برخوردار است به همين علت شيلات به عنوان يكي از مؤلفه‌هاي توسعه‌اي گيلان است.

مدبري، بازسازي ذخاير ماهي و حفظ ذخاير ژنتيكي آبزيان را يكي از اهداف عاليه سازمان شيلات ايران به ويژه استان‌هاي ساحلي تلقي كرد و افزود: مجموعه شيلات استان نيز در راستاي سياست‌گذاري‌هاي انجام شده براي تحقق هر چه بيشتر اهداف مورد اشاره برنامه‌ريزي مي‌كند.

  ايشان با بيان اينكه برنامه بازسازي و حفظ ذخاير ژنتيكي آبزيان به پايداري انفال در حوزه دريا و آب‌هاي داخلي كمك مي‌كند، گفت: استان گيلان از يك سو قدمت و پيشينه بسيار خوبي در سطح كشور دارد و از سوي ديگر داشتن مراكز مهم بازسازي ذخاير آبزيان از اهميت بسيار بالاي اين خطه در بخش شيلات حكايت دارد.

سرپرست اداره كل شيلات گيلان، با بيان اينكه استان گيلان در زمينه بازسازي ذخيره انواع ماهيان استخواني و خاوياري مركزي پيشرو در سطح كشور است، تصريح كرد: مجموعه شيلات استان تاكنون در اين راستا توانسته با تدوين يك برنامه‌ريزي خيلي دقيق گام‌هاي بسيار مؤثري در حوزه آبزي‌پروري و پايدار كردن فعاليت‌هاي صيد و صيادي بردارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان رشت
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)