امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/10

گالری تصاویر خبر

12:27 PM 1398/11/07 تعداد بازدید: 1039
معاون توسعه آبزي پروري سازمان شيلات ايران به همراه رئيس گروه ماهيان زينتي و ساير آبزيان معاونت، در جلسه ستاد توسعه علوم و فناوري گياهان دارويي و طب سنتي كه در روز دوشنبه مورخ 30 دي ماه 98 در خصوص موضوع ضوابط و مقررات بهداشتي، پرورشي و توليد زالوي طبي كه از طرف معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و در مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شده بود شركت كردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران در اين جلسه اعضاي ستاد و كميته ملي زالو حضور داشته و گزارشي از روند پيشرفت كارها و فعاليت هاي انجام شده در خصوص موضوعات مختلف زالوي طبي در طي يك سال گذشته از پيگيري هاي كميته ملي زالوي طبي ارايه كردند.
در اين رابطه دكتر ملك از دانشگاه تهران گزارشي از پيگيري هاي انجام شده ارائه كرد كه موضوع مهم تدوين دستورالعمل اجرايي بسته بندي و عرضه زالوي طبي كه طي جلسات متعدد و با حضور كارشناسان، متخصصين از بخشها و دامپزشكي، محيط زيست، وزارت بهداشت و ... تدوين و مورد تصويب قرار گرفته است از اهم موارد مطرح شده بود.
وي اعلام كرد: مقدمات برگزاري كنفرانس بين المللي در خصوص موضوعات مختلف زالوي طبي را انجام داده و در سال 1399 اجرايي خواهد شد.
همچنين دكتر حقيقي از سازمان دامپزشكي نيز گزارشي از تعيين شرايط و ضوابط تغذيه زالو با خون بهداشتي ارائه كرد.
دكتر حقيقي خاطر نشان كرد: دستورالعمل استفاده ز خون در سايت سازمان دامپزشكي بارگزاري شده و مراكز زالو مي توانند مطابق با اين پروتكل از خون براي تغذيه زالوها استفاده نمايند.
شايان ذكر است در اين جلسه دكتر عبدالحي معاون توسعه آبزي پروري سازمان شيلات ايران نيز گزارشي از وضعيت توليد زالوي طبي در كشور واقدامات انجام شده در خصوص توسعه تكثير و پرورش زالو و تدوين و بازنگري دستورالعمل فني صدور مجوز ارايه و اعلام كرد: شيلات ايران آمادگي و هماهنگي در راستاي وظايف و همسو با ساير ارگان هاي درگير موضوعات زالو را دارد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)