09:20 ق.ظ 1398/07/06 تعداد بازدید: 252

  شهرک شیلات شهرستان مراغه در شرف تاسیس است

 
مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: تاکنون ۳۸ نفر برای سرمایه‌گذاری در شهرک شیلات این شهرستان اقدام کرده و تشکیل پرونده داده‌اند. 
 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مهندس اسماعیل کریمی‌ اصل در نشست هماهنگی ایجاد شهرک شیلات در مراغه افزود: در مرحله اول، ۷ پرونده برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در این شهرک تشکیل شده و در صورت اخذ مجوز تخصیص آب از سوی امور آب آذربایجان‌شرقی، مراحل ساخت و ساز استخرهای پرورش ماهی آغاز خواهد شد. 
وی اضافه کرد: همچنین در مرحله دوم ثبت نام، ۱۳ پرونده تشکیل شده که تاکنون پنج طرح از سوی کارگروه ویژه کشاورزی بلامانع تشخیص داده شده و در حال اخذ استعلام های لازم هستیم. 
کریمی‌اصل افزود: همچنین ۱۸ طرح سرمایه‌گذاری نیز در مرحله سوم از متقاضیان دریافت شده که این پرونده‌ها در حال بررسی و انجام مراحل لازم برای اخذ مجوزهای لازم قرار دارد. 
وی خاطرنشان کرد: شهرک شیلات مراغه با ۵۰۰ هکتار اراضی، زمینه مساعدی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه پرورش ماهی و آبزیان و اشتغال زایی در منطقه خواهد بود. 
معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز در این نشست با تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاری در شهرک شیلات گفت: ارائه مجوزهای لازم به ویژه تخصیص آب می تواند زمینه تسریع و تسهیل در روند اجرای طرح های سرمایه‌گذاری شود. 
نقی مسکینی افزود: دولت تدبیر و امید در راستای سیاست های رونق تولید و اشتغال زایی، از طرح های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به ویژه شیلات حمایت می کند. 
وی اضافه کرد: در ساخت و احداث مجتمع های پرورش ماهی و آبزیان در شهرک شیلات از آب های سطحی و زهکش های کشاورزی استفاده شده و خروجی آب این واحدهای تولیدی پس از تصفیه وارد رودخانه و چرخه طبیعت شده و هیچ هدر رفت منابع آبی نخواهد داشت. در شهرک شیلات مراغه که در هفته دولت کلنگ زنی شد ایجاد ۶۰ مزرعه پرورش ماهی پیش بینی شده و برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود. سالانه پنج هزار و ۸۰۰ تن ماهی در مجتمع های آبزی پروری آذربایجان شرقی تولید می شود که سهم مراغه در حال حاضر حدود ۷۵۰ تن در سال است و این رقم با بهره برداری از شهرک شیلات تا 2 هزار تن افزایش می‌یابد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران