03:07 ب.ظ 1398/07/04 تعداد بازدید: 1714

  امضای تفاهم نامه همکاری سازمان شیلات ایران و آژانس فدرال ماهیگیری روسیه

 

مراسم امضا سند همکاری مشترک سازمان شیلات ایران و آژانس فدرال ماهیگیری روسیه امروز پنجشنبه 4 مهرماه 1398 در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.


 

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران ، در حاشیه این جلسه نبی الله خون‌میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری اجلاس همکاری مشترک با روسیه اظهار کرد: موافقت نامه همکاری شیلاتی ایران و روسیه در سال 75 بین دو کشور امضا شده و در سال 76 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. طبق این موافقت نامه باید سالانه کمیسیون مشترک شیلاتی دو بار تشکیل جلسه دهند که از سال 95 این جلسات به صورت منظم انجام شده و امسال جلسه دهم برگزار شد.

وی افزود: هیأت روسیه با تیم ایرانی جلسات مختلفی را داشتند و ظرفیت های دو کشور را برای همکاری های مشترک با هم به اشتراک گذاشتند.

خون‌میرزایی در رابطه مفاد تفاهم نامه خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه در زمینه فرصت های همکاری شیلاتی در چهارچوب موافقت نامه سال 75 امضا شد که در آن به افزایش همکاری های علمی و تحقیقاتی در دریای خزر و بررسی ذخایر عمیق منایع کمتر برداشت شده در دریای عمان در آب های فراسرزمینی اشاره شده است.

وی افزود: طرفین متعهد شدند موانع اجرایی موجود بر سر راه همکاری ها را بردارند و مواضع هم راستا برای کمیسیون کشورهای حاشیه دریای خزر را تبین کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با ممنوعیت برداشت ماهیان خاویاری از دریای خزر تصریح کرد: با بررسی های سالانه انجام شده از وضعیت ذخایر ماهیان خاوریاری دریای خزر، دو کشور شرایط را نگران کننده تبیین کرده اند و موافقت کردیم تا ممنوعیت برداشت تجاری این ماهی از دریای خزر همچنان ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به جلسات بخش خصوصی با هیات روسیه اذعان داشت: بخش خصوصی ایران و تیم روسیه در جلساتی که در این سه روز داشتند به افزایش سطح مبادلات تجاری تاکید دارند و ما حداکثر نیاز دو کشور را برای این تبادلات تجاری فراهم خواهیم کرد.


منبع: ایانا


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران