10:07 AM 1398/07/01 تعداد بازدید: 1028

  رونق تولید و رفع موانع آن در بخش شیلات شهرستان جلفا توسط مسئولین بررسی شد

 بنا به دعوت فرماندار شهرستان جلفا مسئولین مرتبط و عالی رتبه استان در جلسه ای که در بیست و پنجم شهریور ماه سال جاری با هدف بررسی روند رونق تولید و رفع موانع تولیدی شهرستان برگزار گردید شرکت نمودند.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، فرماندار جلفا با اشاره به قابلیت های کشاورزی جلفا گفت: وجود دشت های متعدد کشاورزی به واسطه رودخانه ارس، این شهرستان را به قطب کشاورزی در سطح استان تبدیل کرده است.
احمدی اظهار داشت: حوزه کشاورزی باید در راس رونق تولیدی قرار گیرد و به این منظور باید نگاه ها به حوزه کشاورزی اصلاح شود. خوشبختانه طی سالهای اخیر توجه بیشتری به بخش کشاورزی شهرستان شده و حجم بالای تولیدات کشاورزی و اشتغالزایی عظیم، گویای این واقعیت است. وی خاطرنشان کرد: در زمینه پرورش کرم ابریشم، قارچ، پرورش ماهی و گل محمدی شرایط آب و هوایی و زیرساختی در شهرستان فراهم است و فعالان کشاورزی می توانند با بهره مندی از تسهیلات کشاورزی در این حوزه ها سرمایه گذاری کنند.
در این جلسه موانع تولیدی شهرستان در بخش شیلات همچون مسائلی در فرایند اخذ مجوز ها، تامین تسهیلات بانکی، مشکلات پروژه های توسعه ماهیان خاویاری و نحوه تامین حق آبه از رود ارس برای طرح واگذاری اراضی 20 هکتاری علی شهید سیه رود و 60 هکتاری احمد آباد جلفا برای تولید و پرورش ماهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
جعفروند مدیر شیلات و امور آبزیان استان آذربایجان شرقی نتیجه و دستاورد های جلسه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: شهرستان جلفا بدلیل داشتن منابع آبی و شرایط جغرافیایی مستعد با وجود جریان دائمی رود ارس و موقعیت مرزی ویژه یکی از مهمترین فرصت های پیش روی شهرستان برای توسعه و تولید آبزی پروری و اشتغال درحوزه کشاورزی است که خوشبختانه در این زمینه فعالیت های چشمگیری در سطح شهرستان صورت گرفته است که می تواند عاملی برای پیشرفت و توسعه در سالهای آینده باشد.
وی افزود: خوشبختانه با ارتباط و تعاملی که با سازمان ها ، ادارات کل و شرکت های دولتی و غیر دولتی مرتبط با توسعه بخش شیلات و آبزیان در سال رونق تولید داشتیم بسیار اثربخش بوده و تمامی مسئولین استانی در صدد رفع مشکلات پیش روی تولید در این بخش هستند و با این وجود مسائل یکی پس از دیگری رفع خواهد شد و تولید کنندگان و سرمایه گذاران در این خصوص نباید هیچ نگرانی داشته باشند.
جعفروند با تاکید بر مسائل مطروحه در جلسه تصریح کرد: 23 طرح شیلاتی شهرستان که در مرحله اخذ مجوز هستند چنانچه با موانعی برخورد نمایند در کارگروه رفع موانع تولید شهرستان مطرح خواهد شد و در صورت وجود مسئله ای در پیش روی سرمایه گذاران بسرعت قابل حل می باشد. 
وی افزود: توسعه طرح های خاویاری با توجه به اهمیت این طرح و تمرکز استانی آن در شهرستان جلفا مورد حمایت قرار خواهد گرفت. در مورد تعیین تکلیف حق آبه اراضی 20 و 60 هکتاری که قابلیت سرمایه گذاری و تولید ماهی در این اراضی وجود دارد مقرر شد شرکت آب منطقه ای به سرعت مورد را بررسی و اعلام نظر کند. همچنین در راستای حمایت از سرمایه گذاری در بخش و جبران کمبود تسهیلات بانکی در بخش شیلات از محل بند (الف) تبصره (18) با توجه به دستور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان با عنایت به ظرفیت منطقه،  طرح های شیلاتی دراولویت قرار گرفت. 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران