11:45 AM 1398/06/26 تعداد بازدید: 266

  ارتقای بیش ار پیش شاخص های کیفی تکثیر و پرورش میگوی هرمزگان

 کمیته فنی تکثیر و پروش میگوی پرورشی شیلات هرمزگان با حضور مدیر کل شیلات هرمزگان، مدیر کل دفتر امور میگو و آبزیان شور کشور ،مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان،رئیس پژوهشکده اکلوژی خلیج فارس و دریای عمان،رئیس سازمان نظام دامپزشکی،معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان ،جمعی از رؤسای شیلات شهرستان ها و جمعی از نمایندگان مراکز تکثیر میگو و مزارع پرورش میگو در شیلات هرمزگان برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان به قطب آبزی پروری کشور تبدیل شده است و با اشاره به اهمیت آبزی پروری در حفاظت از زیست دریایی برای نسل آینده گفت: این صنعت در استان به قطب تولیدات شیلاتی کشور تبدیل شده است.
محسن یکتاپور با بیان اینکه  هرمزگان ظرفیت خوبی در تولید انواع آبزی شامل ماهی و میگو، جلبک، کروکودیل، ماهیان زینتی و صدف دارد که راهی مطمئن برای ایجاد اشتغال پایدار است گفت: خوشبختانه در عرصه آبزی پروری به ویژه تکثیر و پرورش میگو شاهد رونق خوبی در استان از طریق ارز آوری و اشتغال زایی این صنعت بوده ایم.
وی خاطرنشان کرد: خودکفایی و کسب ارز بیشتر، تعادل تجارت ملی و بین المللی، ایجاد کار به ویژه در مناطق روستایی، بهبود تغذیه مردم، افزایش درآمد و تولیدات غیرنفتی از فواید آبزی پروری است.
مدیر کل دفتر امور میگو و آبزیان شور کشور با اشاره به اهمیت بیمه به ویژه برای امنیت در تولید گفت: امسال بیمه فراگیر اجباری برای دام و طیور و آبزیان اعلام شده است.
وحید معدنی همچنین از بررسی و برنامه ریزی تقویم زمانی تکثیر و پرورش میگوی سال 99 در این نشست خبر داد..
در ادامه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان گفت: باید از فرصت‌های سرمایه گذاری کشور، در استفاده از ظرفیت‌های آبزی پروری استان‌های ساحلی و غیرساحلی استفاده بیشتری شود.
عبدالرسول دریایی با اشاره حمایت شیلات استان از پروش دهندگان افزود: هرمزگان از سواحلی با ظرفیت‌های منحصر به فرد اقتصادی، ترانزیتی، کشاورزی، شیلاتی و گردشگری برخوردار است که نقش مهمی در آینده اقتصادی ایران و جهان دارد.
وی با بیان اینکه پژوهشکده میگوی کشور،پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و همچنین اداره کل دامپزشکی استان در این نشست گزارشی از وضعیت تکثیر و پروش میگو در هرمزگان ارائه دادندگفت: با توجه به توسعه تکثیر و پرورش میگو در استان هرمزگان نیاز به برگزاری دروه های آموزشی در زمینه های تغذیه،تولید مولد،بهبود روش های پرورش ،بهداشت و کنترل و پیشگیری از بیماریها بیش از پیش است.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران