1:44 PM 1398/06/24 تعداد بازدید: 274

  محمود حجتي: توسعه زنجیره ارزش تولیدات و محصولات در اولویت برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد

 وزیر جهادکشاورزی در سفر يك روزه خود به استان چهارمحال و بختياري با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی ، دامپروی و شیلات در ایجاد اشتغال و توسعه پایدار کشور گفت: توسعه زنجیره ارزش تولیدات و محصولات در اولویت برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، محمود حجتی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح های کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری افزود: جمع آوری محصولات، فرآوری، بسته بندی، تجهیرات، الزامات و آموزش‌های بخش دامپروری، کشاورزی و شیلات از مهمترین برنامه های در دست اجرای وزارتخانه برای ارزش آفرینی تولیدات کشاورزی است.

وی، به تکمیل زنجیره تولید در بخش‌های مختلف تاکید کرد و گفت: بحث تولید با تکمیل زنجیره محصولات در کشور یک اولویت است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وزیر جهادکشاورزی، به بحث تکمیل زنجیره تولید شیلات در استان چهارمحال و بختیاری نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون در ۳ استان شمال کشور از جمله مازندران، گیلان و گلستان سالانه ۱۷ هزار تن ماهی استخوانی صید می شود که این میزان در استان چهارمحال وبختیاری ۲۵ هزار تن در سال است.

حجتی به ظرفیت های طبیعی از جمله آب و خاک، منابع خدادادی استان و کشور اشاره کرد و گفت: با استفاده از علم و فناوری و نیروی انسانی ماهر باید از این ظرفیت‌های برای توسعه پایدار استفاده کرد.
همچنين دكتر غريب رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان چهارمحال و بختياري نيز با اشاره به دیدار از کارخانه بسته‌بندی و فرآوری ماهي (پازن تاراز) افزود: برای تجهیز این واحد بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که سالانه ظرفیت ۸ هزار تن بسته بندی محصولات گوشتی را دارد.

غریب اظهار داشت: با راه اندازی این واحد زنجیره تولید آبزی پروری و شیلات از مرحله تکثیر، بسته بندی، تولید خوراک ماهی در استان و همچنین سطح کشور تکمیل شده است.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران