11:39 AM 1395/11/24 تعداد بازدید: 1031

   شکوه استقبال مردم شریف اهواز از جشنواره طبخ آبزیان با حضور استاندار پرتلاش و دوستدار فعالیت های شیلاتی

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای دریایی، با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان و هیئت همراه، خانم اسماعیلی و خانم ولوی مشاوران استاندار، محمدیان مدیرکل شرکت شهرک های صنعتی، دکتر خون میرزایی مدیرکل شیلات خوزستان و معاونین و کارشناسان شیلات خوزستان و روسای اتحادیه ها و تعاونی های آبزی پروری و فرآوری آبزیان در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار شد.


 
دکتر خون میرزایی مدیرکل شیلات خوزستان با اشاره به پایین بودن میزان سرانه مصرف آبزیان در کشور، نسبت به میانگین جهانی، اظهار داشت: برگزاری جشنواره های طبخ آبزیان با هدف ترویج فرهنگ آبزی مصرفی با استفاده از روش های متنوع پخت و حفظ ارزش غذایی در دستور کار شیلات کشور قرار گرفته است .
مدیرکل شیلات خوزستان افزود: از دلایل پایین بودن سرانه مصرف آبزیان در کشور می توان به عدم آگاهی مردم از ارزش غذایی و خواص بی نظیر آبزیان در تامین سلامت جامعه و همچنین عدم آشنایی با شیوه های مختلف طبخ اشاره کرد .
 در این مراسم که جمع کثیری از خانواده های اهوازی با استفاده از ماهی و میگو و پخت غداهای متنوع در این جشنواره شرکت کرده بودند، هیئت داوران با بررسی و ارزیابی دقیق غذاهای ارائه شده در جشنواره از لحاظ سلامت و حفظ ارزش غذایی و تزیین، نفرات برتر را انتخاب و به آنان جوایز نقدی و محصولات شیلاتی اهدا شد .

گفتنی است حضور دکتر شریعتی استاندار پرتلاش و دوستدار فعالیت های شیلاتی و بازدید و گفتگوی بی واسطه ایشان با مردم به ویژه بانوان شرکت کننده در جشنواره بیانگر این موضوع است که خدمتگزاران بی تکلف مردم به خصوص مردم شریف اهواز با حمایت معنوی از جشنواره های شیلاتی می توانند الگوی مناسبی برای سایر استان ها باشند.

روابط عمومی سازمان شیلات ایران به سهم خویش از تلاش های دکتر شریعتی استاندار محبوب و پرتلاش خوزستان در این راستا تشکر و قدردانی می نماید.

تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران