10:51 AM 1395/11/23 تعداد بازدید: 1259

  معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران: لزوم گسترش پرورش ماهیان خاویاری در استان قم

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران رئیس شیلات ایران گفت: : وقتی ما در استان قم علی رغم کمبود آب می توانیم آبزی پرور خوبی باشیم یعنی اینکه می توانیم در کل کشوراین ظرفیت مناسب را ایجاد کنیم.


 

دکتر حسن صالحی، در جلسه آیین افتتاح از دو پروژه پرورش ماهیان خاویاری و آبیاری نوین در اراضی موقوفه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در علی آباد سراجه قم گفت: اقتصاد مقاومتی می تواند کشور را در مقابل تحریم های خارجی مقاوم و بیمه کند و ما نمی توانیم در محصولات کشاورزی وابسته به خارج باشیم و سپس ادعای استقلال داشته باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: امروزه در کشور علی رغم کمبود اراضی زراعی در تولید گندم به مرز خودکفایی رسیدیم و این پتانسیل و ظرفیت حاصل شده است.

رئیس سازمان شیلات ایران خاطر نشان کرد: وقتی ما در استان قم علی رغم کمبود آب می توانیم تولید کننده خوبی باشیم، یعنی اینکه این ظرفیت وجود دارد که در سراسر کشور بتوانیم با عملی کردن اقتصاد مقاومتی مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با تقدیر از خدمات آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، اظهار داشت: این نوع موسسات باید  در بهره وری آب، ارزش افزوده محصولات کشاورزی و صنایع وابسته و کاهش هزینه تولید،  پیشقدم و الگو برای دیگران باشند.

دکتر صالحی در ادامه گفت: امروزه تولیدات شیلات در ایران بیش از یک میلیون تن برآورد شده است که ۵۵ درصد از دریاها و ۴۵ درصد از آبزیان پرورشی است.

رئیس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: باید سرانه مصرف تولیدات شیلات در استان قم بیشتر شود چرا که در سلامتی انسان ها مهم است و داشتن انسان های سالم، تولید و مصرف غذای سالم است و برگزاری جشنواره های طبخ آبزیان توسط شیلات ایران گام اساسی در این راستا در کل کشور خواهد بود.

وی در پایان گفت: باید پرورش ماهیان خاویاری در استان قم بیشتر شود و طرح هایی در خصوص پرورش و برند سازی خاویار ایران و عرضه در بازارهای جهانی در حال آماده سازی است.
برای مشاهده کامل تمامی عکس ها لطفا به سمت چپ پورتال سازمان شیلات ایران قسمت گزارش تصویری مراجعه نمائید.
عکس ها: روابط عمومی شیلات ایران - عباس افشار

تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران