10:36 am 1395/03/10 تعداد بازدید: 1364

  برگزاری دوره آموزشی در اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 5 و 6 خردادماه 1395 دو دوره آموزش امداد و نجات لاک پشت های دریایی بر روی کشتی های صیادی ترالر فردوس 1 و طبس 3 برگزار گردید.


 

مهرداد میرزایی سرپرست اداره کل شیلات استان گفت : 5 گونه لاکپشت در آب های خلیج فارس و دریای عمان وجود دارد که بسیاری از صیادان و ملوانان و ساحل نشینان  آنها را نمی شناسند و نقش مهم آنها را در طبیعت نمی دانند لذا به منظور انجام برنامه های حفاظتی روی این گونه ها باید ابتدا آنها را بشناسیم و بدانیم کدام لاک پشت ها در فرآیند صید بیشتر گرفتار می شوند، سپس تکنیک های لازم را برای امداد رسانی به آنها انجام دهیم تا کمترین صدمه به این لاک پشت ها در فرایند صید ضمنی وارد شود.

وی همچنین افزود: برگزاری این دوره ها برای تمامی قایق ها و شناورهای لنج در دستور کار می باشد.

در این دوره های آموزشی که به مدت 16 ساعت با هدف آشنایی با نحوه امداد و نجات لاک پشت های دریایی   برای ناخداها ، سرملوانان و خدمه کشتی های صیادی ترالر گروه فردوس و طبس در حدود 12 مایلی ساحل و بر روی کشتی ها برگزار شد تعداد 35 نفر حضور یافته و آموزش های لازم را فرا گرفتند.

شایان ذکر است این دوره آموزشی به همت اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان و با برنامه ریزی سازمان شیلات ایران و همکاری فنی موسسه جانورشناسان فلات پارس انجام و توسط  بارگاهی کارشناس مسئول دفترحفظ و بهسازی منابع دریایی سازمان شیلات ایران تدریس شد. 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران