09:54 ق.ظ 1398/07/08 تعداد بازدید: 1270

  نشست مشترک سازمان شیلات و نظام مهندسی کشاورزی

 نشست مشترک سازمان شیلات و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای اجرای سیاست ها و برنامه های مشترک حوزه آبزیان و همچنین بررسی چالش ها و مشکلات مرتبط با صدور مجوزهای آبزی پروری با هدف هم افزایی در پیشبرد اهداف تعیین شده در برنامه ششم توسعه، در محل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، رییس سازمان نظام مهندسی در این نشست با اشاره به پیگیری های سازمان نظام مهندسی در خصوص صدور مجوز واحدهای تولیدی، گفت: در دوره جدید فعالیت این سازمان، زمان صدور مجوزها از متوسط ۱۵۰ روز به ۲۰ روز کاهش یافته که مطابق بند (3) ماده (27) برنامه ششم توسعه روز یکشنبه مورخ 7 مهرماه 1398، مجوز و پروانه ساخت بنگاه های اقتصادی بخش کشاورزی باید ظرف ۱۵ روز صادر شود.
رمضان نژاد تصریح کرد: در راستای اجرای این ماده قانونی و شفافیت در عملکرد دستگاه ها در حوزه صدور مجوزها، زمان پاسخ دهی و استعلامات، شفاف سازی به طور کامل انجام و سهم هر دستگاه در این خصوص مشخص شده است.
وی اظهار داشت: یکی از تکالیف مهم سازمان نظام مهندسی کشاورزی، پشتیبانی اجرایی و فنی از برنامه ها و سیاست های وزارت جهادکشاورزی می باشد که نزدیک کردن میانگین های عملکرد واحدهای تولیدی به میزان رکوردها و عملکرد‌های تولیدی نمونه استانی و ملی از جمله مهمترین برنامه های سازمان در این دوره می باشد که در این راستا با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با اتحادیه ها، تشکل ها و تعاونی های فعال بخش کشاورزی پیگیر تحقق آن هستیم.
رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان یک سازمان دانشی و توسعه ای، درصدد است موجبات دانش بنیان شدن و بهره ور شدن واحدهای تولیدی را از طریق گسترش تعاملات سازنده و افزایش همگرایی ها و کاهش سایش ها فراهم نماید.
رمضان نژاد اذعان کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان دروازه ورود سرمایه به بخش کشاورزی، سعی بر بهبود فضای کسب و کار و اصلاح فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی در بخش کشاوری دارد.
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در این نشست گفت: برنامه ما ایجاد و توسعه تعاملات سازنده برای انجام برنامه ها و طرح های مشترک در حوزه شیلات و آبزی پروری می باشد.
دکتر عبدالحی ضمن قدردانی از اقدامات سازمان نظام مهندسی در خصوص اصلاح فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی، اظهار داشت: عمده مشکلات در حوزه آبزی پروری و شیلات به سازمان شیلات مربوط می شود که پیگیر برطرف شدن مشکلات مربوطه هستیم.
وی تصریح کرد: طرح های توجیهی بایستی ساماندهی شده و طبق ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، طرح های ارزیابی فنی و اقتصادی تهیه شده توسط مشاوران دارای صلاحیت و رتبه بندی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، برای صدور پروانه و اخذ تسهیلات کافی بوده و نیازی به ارزیابی مجدد طرح ها نمی باشد.
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: یکی از وظایف ما افزایش آگاهی تولیدکنندگان و توانمندسازی فعالان حوزه آبزی پروری است که بایستی در قالب برنامه های مشترک نسبت به موضوع اقدام شود.
گفتنی است در این نشست، مدیران کل شیلات و رییس سازمان نظام مهندسی استان های هرمزگان، گلستان، بوشهر و خوزستان مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح کردند که پس از بحث و بررسی، راهکارهای مورد نظر ارئه شد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران