2:02 PM 1398/05/16 تعداد بازدید: 562

  تشکیل شورای هماهنگی مدیران شیلات بوشهر با حضور رئیس سازمان شیلات ایران

 

سومین جلسه شورای هماهنگی مدیران شیلات بوشهر در سال ۹۸ با حضور رئیس سازمان شیلات ایران , معاونین و رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در محل اداره کل استان بوشهر تشکیل شد.


 

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات استان بوشهر، در این جلسه رئیس سازمان شیلات ایران،از شیلات بوشهر به عنوان پیشتاز عرصه تولید آبزیان در کشور یاد کرد و اظهار داشت : شیلات بوشهر در رویکرد جدید سازمان شیلات ایران عملکرد درخشانی داشته و در زمینه تولید میگوی پرورشی پرچمدار بوده است.

نبی اله خون میرزائی افزود : همگرائی بخش های اجرائی دولتی و خصوصی و تحقیقات، در توسعه فعالیت های شیلاتی موثر است و لازم است مدیران استانی به شکل گیری آن همت گمارند.

وی به نقش و اهمیت نیروی انسانی در سازمان اشاره و عنوان کرد : مهم ترین سرمایه شیلات کشور، نیروی انسانی این سازمان است و بایستی تلاش شود شان، منزلت و جایگاه آن در سازمان به هر نحو ممکن ارتقاء یابد.

 

همچنین مدیرکل شیلات استان بوشهر از حضور رئیس سازمان و توجه وی به شیلات بوشهر تقدیر کرد و جایگاه شیلات در استان را به نسبت سایر بخش های اقتصادی، ویژه خواند.

عباسعلی زنده بودی اظهار داشت : ارزش دارائی های شیلات در استان بوشهر به ۳۵ هزار میلیارد ریال رسیده که سالیانه ۲۸ هزار میلیارد ریال درآمد و ۱۰ هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای مردم استان ایجاد میکند .

 زنده بودی تصریح کرد : سعی کرده ایم برای تداوم این وضعیت، سرمایه مردم را به طرح های تولیدی آبزیان سوق دهیم که موفق بوده ایم و ایجاد بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال زیرساخت در مجتمع آبزی پروری رودشور شمالی، نمونه ای از آن است.

معاون آبزی پروری شیلات ایران نیز با اشاره به هدف گذاری ۸۰۰ هزارتن تولید از طریق پرورش در برنامه ششم توسعه به سهم ۳۰ هزارتنی میگو و ۱۲ هزارتنی ماهی در قفس برای استان بوشهر اشاره کرد و آنرا قابل تحقق دانست. 

حسینعلی عبدالحی توافق با سازمان محیط زیست کشور برای تعیین نقاط استقرار قفس برای تولید ۴۰۰ هزارتن ماهی را از جمله اقدامات شیلات کشور ذکر کرد و بیان داست : برای توسعه آبزی پروری در کشور پیش از همه باید به توسعه بازار و کنترل بیماری ها فکر کرد.

وی از توسعه پرورش میگو با آبهای نامتعارف در استان بوشهر تقدیر کرد و گفت : باید به سمت صنعتی شدن پرورش میگو پیش برویم تا اهداف شیلات کشور در برنامه های توسعه را آسان تر محقق سازیم.

 بهشتیان مدیرکل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی شیلات کشور از احداث ۸ بندر صیادی و در دست اجرا بودن ۳ بندر صیادی دیگر طی سال های اخیر در استان بوشهر یاد کرد و اظهار داشت : با تصویب ۸۱۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، عملیات اجرائی این پروژه ها از رکود خارج و فعال خواهند شد.

 مدیرکل دفتر امور صید و صیادی شیلات ایران نیز گفت : ذخائر آبزیان خلیج فارس چه از جنبه حجم ذخیره و چه از لحاظ سایز در حال تهدیدند و این در حالی است که شناورهای فاقد هویت که عوارضی هم به دولت نمی پردازند، از سهم شناورهای دارای مجوز صید برداشت و معیشت آنان را با تهدید مواجه ساخته اند.

آخوندی افزود : برخی گونه ها مثل راشگو از چرخه صید خارج شده اند و زنگ خطر برای برخی از گونه های ارزشمند تجاری از جمله شوریده , شیر و ... بصدا درآمده است. لذا صیادان بایستی درک کنند که در دریا نیز بایستی طرح های تنفسی مثل دریابست اجرا شود.

وی اظهار داشت : بایستی اتکاء صیادان به درآمد از صید با درآمدهای مکملی مثل اکوتوریسم و آبزی پروری همراه شود تا از فشار به ذخیره کاسته و زمینه تداوم صید پایدار تحقق یابد.

 حمزه رستم پور معاون برنامه ریزی شیلات ایران نیز از تلاش این سازمان به تامین نیروی انسانی مورد نیاز شیلات استانها خبر داد و افزود : احتمالا" افزایش امتیاز فصل دهم حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های تابعه آن از جمله شیلات ایران از ابتدای مهرماه سالجاری عملی خواهد شد.

 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران