10:11 AM 1398/05/16 تعداد بازدید: 396

  3000 هکتاربه ظرفیت پرورش میگوی استان بوشهر افزوده می‌شود

 معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران در بررسی  فعالیت‌های شیلات استان بوشهر با تاکید بر توجه به طرح‌های آبزی‌پروری اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه پرورش میگو در کشور از جایگاه بالایی برخوردار است.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دکتر خون میرزایی از افزایش تولید میگوی پرورشی در استان خبر داد و بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده طرح‌های پرورش آبزیان از جمله میگو در استان بوشهر توسعه می‌یابد که ایجاد شهرک‌های شیلاتی در استان در این راستا است.
رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به افزایش اراضی پرورش میگو در استان بوشهر گفت: 3 هزار هکتار طی 2 سال آینده  به ظرفیت پرورش میگوی استان بوشهر افزوده می‌شود.
دکتر خون‌میرزایی تصریح کرد: از 47 هزار تن  تولید میگوی پرورشی استان بوشهر در سال گذشته بیش از 23 هزار تن آن در استان بوشهر تولید که بخش عمده‌ای از آن به کشورهای مختلف صادر شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز با ارائه گزارش کوتاهی از سازماندهی شیلات بوشهر در تامین اراضی مورد نیاز آبزی پروران تقدیر کرد و اظهار داشت : مدیریت شیلات طی دو سال اخیر نقش سازنده ای در ارتقاء جایگاه این بخش در استان داشته است.
مدیرکل شیلات استان بوشهر نیز محدودیت اراضی و حجم زیاد تقاضا برای پرورش آبزیان را از چالش‌های پیش روی شیلات دانست و گفت :  اکنون افزون بر 5 هزار و 500 هکتار اراضی ساحلی نحت پوشش پرورش میگو است که بیش از 3 هزار هکتار طی دو سال آینده  به ظرفیت پرورش میگو در استان افزوده می‌شود.
منبع: تسنیم


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران