امروز : جمعه 22 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/20

گالری تصاویر خبر

9:07 AM 1398/11/15 تعداد بازدید: 388
مديركل شيلات هرمزگان در جلسه با سرمايه گذاران پرورش ماهي در قفس هرمزگان گفت: تا پايان سال 5 هزار و 900 تن ماهي در قفس در هرمزگان توليد مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از شيلات هرمزگان؛ محسن يكتاپور با بيان اينكه علرغم تمام موانع و مشكلات و تحريم هاي ظالمانه اين ميزان توليد 500 تن بيشتر از مدت مشابه در سال گذشته   است تصريح كرد:اكنون چهار واحد پرورش ماهي در قفس در استان با ظرفيت توليد سالانه 6 هزار تن فعال است.
مديركل شيلات هرمزگان با بيان اينكه: ظرفيت هرمزگان براي توليد پرورش ماهي در قفس 113 هزار تن است، افزود: شانك و سوف دريايي از جمله گونه هايي است كه در قفس پرورش داده مي شود.
معاون مجري توسعه پرورش ماهي در دريا سازمان شيلات ايران نيز در اين جلسه گفت: هرمزگان اولويت نخست اين بخش در كشور است كه ظرفيت هاي مناسبي دارد.
علي ايزدي افزود: شناسايي پهنه هاي مناسب براي پرورش ماهي در دريا، تسهيلات بانكي، بازاريابي، مطالعات اوليه وبومي كردن تجهيزات از جمله اقداماتي است كه براي رونق بيشتر اين بخش در حال اجراست.
وي گفت: به سرمايه گذاران اين بخش با توجه به ميزان توليد تسهيلات بانكي پرداخت مي شود.
معاون آبزي پروري شيلات هرمزگان نيز اظهار داشت:علرغم صدور مجوز تكثير و پرورش ماهيان دريايي به ميزان كافي بدليل مشكلات و موانع موجود هنوز نتوانسته به اهداف توسعه اي برنامه كشور برسد كه اين موانع و مشكلات شامل عدم تامين بچه ماهي به مقدار كافي و واردات از خارج كشور ، واردات قفس و تجهيزات جانبي   و عدم تخصيص ارز دولتي و عدم تامين اعتبارات كافي حمايتي دولتي براي انتقال دانش فني ،   آموزش   و تحقيقات در تكثير و پرورش ماهيان دريايي مي باشد كه توليدكنندگان پرورش ماهي در قفس و شيلات با آن مواجه است
عبدالرسول دريايي افزود: با همه مشكلات موجود تلاشهاي زيادي براي توسعه اين صنعت انجام شده و ٥٠ قفس در اين استان توسط بخش خصوصي در دريا مستقر شده و در حال توليد مي باشند اما نيازمند حمايت بيشتر توسط بانكها ،سازمان مديريت و برنامه ريزي و ساير ارگانها ي مرتبط مي باشد.
وي افزود: هرمزگان با دارابودن بيش از 2 هزار كيلومتر نوار ساحلي و ٢٣ بندر صيادي بعنوان بنادر پشتيبان ظرفيت مناسبي براي پرورش ماهي در قفس دارد.و در صورت راه اندازي ١١٣٠٠٠ تن ظرفيت سنجي انجام شده حدود ٤٠٠٠ شغل بطور مستقيم   براي مردم استان ايجاد خواهد شد .همچنين در راستاي حمايت از صيادان عزيز و كاهش فشار بر ذخائر آبزيان دريا به تعاوني هاي صيادي استان مجوز پرورش ماهي در قفس داده شده است.
گفتي است اين نشست با برگزاري دوره آموزشي پرورش ماهي در قفس براي علاقه مندان به سرمايه گذاري در اين صنعت همراه بوده است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)