امروز : یکشنبه 15 تیر 1399 بروزرسانی:1399/04/15

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:31 PM 1399/04/07 تعداد بازدید: 2
رئيس گروه پرورش ماهي در قفس اداره كل شيلات استان بوشهرگفت: باتوجه به تمهيدات انجام شده امسال چهار هزار تن ماهي پرورشي در قالب ۲۸ قفس در دريا در اين استان توليد مي‌شود.

 
به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، حامد رضايي با اعلام خبر فوق افزود: پارسال با توجه به ذخيره سازي خوب  انجام شده، پيش بيني توليد ۴۰۰ تن ماهي در قفس شده بود اما در زمان برداشت بخشي از اين توليد از بين رفت و تنها ۱۰۰ تن برداشت شد.
وي اضافه كرد: ماهي سيباس آسيايي گونه پرورش يافته در قفس‌هاي نصب شده در درياست و اين گونه شناخته شده در دنيا بازار بسيار خوبي در كشورهاي حوزه خليج فارس، اروپا و آمريكا دارد.
رضايي ادامه داد: پرورش ماهي در قفس يكي از طرح‌هاي شاخص وزارت جهاد كشاورزي است كه باتوجه به اشتغال و صرفه اقتصادي كه دارد در سال جهش توليد از اولويت‌هاي اين وزارتخانه است.
رضايي ادامه داد: در چند سال گذشته نگاه شيلات در زمينه توسعه آبزي پروري تنها به ميگو معطوف نشده بلكه دراين زمينه به انواع فعاليت‌هاي اين بخش توجه دارد كه پرورش ماهي در قفس از جمله آن است.
وي تاكيد كرد: هرچند ممكن است بهره‌برداري از طرح‌هاي ساحل و خشكي زمان بر باشد اما در پروژه پرورش ماهي در قفس تنها با گرفتن يك مجوز مي‌توان در كمتر از ۶ ماه به توليد رسيد برهمين اساس در سال جهش توليد حمايت از پروژه پرورش ماهي در قفس مي‌تواند فرصت مناسبي براي لبيك به منويات رهبر معظم انقلاب در اين خصوص باشد.
  رضايي ادامه داد: تاكنون در استان بوشهر ۵۹ مجوز پرورش ماهي در قفس با ظرفيت ۶۲ هزار تن ظرفيت اسمي توليد صادر شده است كه  تلاش مي‌شود با اجراي طرح‌هاي مختلف به اين برنامه رسيد هرچند در زمان حاضر استان از اين برنامه عقب است اما تلاش مي‌شود در آينده نزديك به ۳۰ درصد اين ظرفيت دست پيدا كنيم.
رئيس گروه پرورش ماهي در قفس اداره كل شيلات استان بوشهر گفت: تامين نشدن اعتبار از جمله مشكلات اين صنعت به شمار مي‌رود.
وي ادامه داد:  در سال ۹۷ اعتبارات چهار درصدي، درسال ۹۸ اعتبار هشت درصدي براي فعاليت آبري پروري وجود داشت  و امسال در سال جهش توليد كه مي‌طلبد حجم سرمايه گذاري در اين صنعت بيشتر باشد سود تسهيلات پرداختي ۱۲.۵ درصد پيش بيني شده كه اين امر هيچ سنخيتي با جهش توليد ندارد.
رضايي گفت: هرچند سرمايه گذاري در صنعت پرورش ماهي در قفس در مدت زمان كمتري بازمي‌گردد اما حجم سرمايه گذاري در اين صنعت بالاست و نياز به تامين اعتبار دارد به همين دليل حمايت بيشتر از اين صنعت ضروري است.
وي اضافه كرد: جانمايي ها در طرح پرورش ماهي در قفس مناسب نيست و در فاصله دوري از ساحل جانمايي شده  كه اين امر امكان سرمايه گذاري را سخت كرده و نياز است قفس‌ها در فاصله نزديكتري به ساحل جانمايي شوند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)