10:46 AM 1398/05/13 تعداد بازدید: 322

  لغو طرح دریابست با توجه به مسائل اجتماعی و اقتصادی برای سال جاری

 معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از برگزاری نشست ارتقای کنترل صید غیر مجاز به ویژه در صید گاه های میگوی هرمزگان با حضور فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان،رئیس گروه بهبود کیفیت و توسعه بازار آبزیان شیلات هرمزگان، نماینده پژوهشکده و اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان،سرپرست گروه امور صید،رئیس و مدیر عامل اتحادیه تعاونی های صیادی سراسر کشور،جمعی از روئسای شهرستان ها، نمایندگان جامعه صیادی و رؤسای گروه امور صید و صیادی خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات هرمزگان،محمد جوانمرد با اشاره به اهمیت برنامه ریزی گفت: با توجه به آغاز فصل صید میگو در استان هرمزگان طی چند ماه آینده شیلات استان سعی دارد با همکاری و تعامل با بخش های مرتبط فصل صید میگوی خوبی را برای صیادان استان شاهد باشد.
وی با بیان اینکه با کنترل صید غیر مجاز و نظارت های دقیق بر نحوه صید و همچنین همکاری و تعامل خود صیادان می توان شاهد  تداوم صید اصولی و پایدار بود گفت: بدون شک نقش یگان حفاظت منابع شیلات آبزیان در این بین بسیار مهم است که نیاز مند همراهی خود صیادان است.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شیلات هرمزگان با ممنوعیت صید در برخی زمان ها و مکان ها و نیز تعیین نوع آلات صید و صیادی و ... زمینه لازم جهت حفاظت از منابع آبزیان را فراهم نماید گفت:اما با همه این اینها نقش مهم و کلیدی را خود صیادان ایفا می کنند.
وی سهولت دسترسي به ادوات غيرمجازصيد، تهيه شناورهاي غيرمجاز و زمينه فروش آسان صيد‌هاي غيرمجاز در بازار و كمبود نيروهاي يگان حفاظت از منابع آبزيان را از عوامل افزايش صيد غيرمجاز در هرمزگان عنوان كرد.
جوانمرد همچنین با اشاره به مسائل اجتماعی و اقتصادی و شرایط متفاوت صید و صیادی در نقاط مختلف استان از لغو  اجرای طرح دریابست  برای سال جاری خبر داد و افزود:امکان سنجی،  کارشناسی و همفکری با جامعه صیادی برای اجرای این طرح برای سال آینده در دست اقدام است.
وی از جمع آوری  و تخلیه ادوات صید غیر مجاز از بنادر صیادی با اخذ مجوزهای قانونی لازم،تقویت یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در رابطه با آثار مخرب صید غیرمجاز، ایجاد حساسیت های لازم از طریق برگزاری نشست با مسئولان شهرستانی (فرمانداران، بخشداران و ...) را از اهم مصوبات این نشست خواند.
همچنین نماینده پژوهشکده و اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان در خصوص صید میگوی نابالغ موزی ابزار نگرانی کرد و گفت: در صورت ادامه صید میگوی نابالغ خسارات جبران ناپذیری به ذخایر این آبزی وارد می شود.
دکتر مومنی تصریح کرد: همه ساله پیش ازآغاز صید رسمی و مقرر، شناورهای غیر‌مجاز اقدام به صید میگوهایی می‌كنند كه به دلیل ریزبودن ارزش تجاری ندارند و این موضوع نه تنها عرصه را برای صیادانی كه مجوز صید قانونی دارند تنگ می کند بلکه به ذخایر آبزیان نیز صدمات جبران ناپذیری وارد می سازد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران