9:25 AM 1398/05/06 تعداد بازدید: 600

  برگزاری جلسه کارگروه تخصصی ماهیان خاویاری

 اولین جلسه کارگروه تخصصی ماهیان خاویاری در سال جاری با حضور معاون توسعه آبزی پروری، مدیرکل بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان،روسای مراکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان خاویاری و کارشناسان متخصص و ذیربط مراکز مذکور و دفتر بازسازی ذخایر روز  شنبه مورخ 5مرداد 1398 در محل سالن جلسات سازمان شیلات ایران برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، هدف از برگزاری این جلسه مروری بر فعالیت های  مولد سازی ماهیان خاویاری (با توجه به کاهش شدید مولدین وحشی در دریای خزر) و برنامه ریزی برای فصل تکثیر آتی ماهیان خاویاری بوده است.
در این جلسه مدیران و متخصصین دست اندرکار تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری، وضعیت مولدین پرورشی در مراکز بازسازی ذخایر را مورد بحث و بررسی قرار دادند و مقرر شد، ضمن پایش دایمی مولدین پرورشی و بهبود شرایط پرورش و تغذیه آنها جلسات کارگروه بطور منظم و ماهانه برگزار شود و ضمن تبادل نظر و ارتقای دانش فنی و کارشناسی،استراتژی های تولید گله های مولدین اهلی و همچنین گونه های نایاب نظیر چالباش و شیپ  را با توجه به شرایط جدید اقلیمی و وضعیت دریای خزر را در قالب "اکشن پلان"  تدوین و اجرا نمایند . در این خصوص از توانایی هایی فنی و علمی دانشگاهها و مراکزتحقیقاتی داخل و خارج از کشور استفاده خواهد شد.
گفتنی است هدف از مولد سازی ماهیان خاویاری تکمیل چرخه حیاتی آنها در محیط های پرورشی و کنترل شده و تامین بچه ماهی به منظور رهاسازی به جنوب دریای خزر و بازسازی و حفظ ذخایر ژنتیکی آنها از یک طرف و تامین بچه ماهی مورد نیاز مزارع بخش خصوصی(که دایما در حال توسعه و افزایش می باشند) تا زمان خودکفایی این بخش درتولید بچه ماهی مورد نیاز خود می باشد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران