9:13 AM 1398/05/06 تعداد بازدید: 385

  قابلیت منطقه زینق مراغه برای تبدیل شدن به قطب تولید ماهی قزل آلا

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای، مدیر شیلات و امور آبزیان استان آذربایجان شرقی به همراه فرماندار و مسئولین ادارات جهاد کشاورزی، امور آب و محیط زیست شهرستان ویژه مراغه علاوه بر نشست مشترک در خصوص توسعه آبزی پروری در شهرستان و نحوه تخصیص آب از زهکش های منطقه مطالعه شده پایاب سد علویان و صوفی چای برای تولید 2000 تن ماهی، بازدید کردند.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، جعفروند مدیر شیلات و امور آبزیان در جریان این بازدید گفت: خوشبختانه کلیه مسئولین برای حل مسائل مربوطه و توسعه آبزی پروری در شهرستان مصمم و هماهنگ هستند و با اعطای مجوز برای برداشت آب مزارع پرورش ماهی در منطقه زینق بصورت آب زیر قشری و زهکش های منطقه زینق مراغه واقع در حاشیه رودخانه پایاب سد و صوفی چای موافقت شد.
جعفروند ادامه داد: با توجه به حجم و گستردگی طرح کلیه موارد و پیش بینی های لازم در زنجیره تولید اعم از صنایع پیشین مثل کارخانه تولید خوراک آبزیان و مجتمع تولید بچه ماهی و صنایع پسین مانند کارخانه فراوری و بسته بندی در طرح برای صادرات به سایر نقاط کشور دیده خواهد شد. همچنین تدابیری برای عرضه ماهی تازه و رستوران ویژه ماهی با اهداف گردشگری در دستور کار پس از اجرای طرح اتخاذ شده است.
مدیر شیلات گفت: منطقه زینق مراغه قابلیت تبدیل شدن به قطب تولید ماهی قزل آلا را نه تنها در استان بلکه در شمالغرب کشور را دارد، بدین منظور شرایطی را فراهم خواهیم ساخت تا سرمایه گذاران به راحتی وارد عرصه فعالیت و تولید شوند. تصمیم گرفته شده به منظور تسهیل در فرایند سرمایه گذاری این است که مجوزها بصورت یکجا صادر شده و اولویت سرمایه گذاری با کسانی خواهد بود که توانایی لازم را جهت اجرای طرح داشته باشند، در ضمن سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی بومی و کسانی که زمین و آب دارند در اولویت مورد توجه قرار خواهند گرفت. طرح اولیه با 1000 تن شروع و در مرحله بعد به 2000 تن افزایش خواهد یافت.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران