امروز : جمعه 22 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/20

گالری تصاویر خبر

10:01 AM 1398/11/08 تعداد بازدید: 596
صنعت زالو با حمايت ستاد توسعه علوم و فناوري گياهان دارويي و طب سنتي معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري فناور مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، محمدحسن عصاره، دبير ستاد توسعه علوم و  فناوري گياهان دارويي و طب سنتي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در نشست مشترك با نمايندگان برخي مراكز اجرايي و علمي كه با محوريت تكثير و فرآوري اصولي و منطبق با استانداردهاي تاييد شده بهداشتي در حوزه صنعت پرورش زالو برگزار شد، اظهار كرد: با توجه به تحقيقات صورت گرفته علمي و آكادميك، مباحث درماني مرتبط با زالو نه فقط در ايران كه در ديگر كشورها نيز مورد توجه روزافزون قرار دارد.

به گفته عصاره، بر خلاف بسياري ديگر از روش‌هاي اين حوزه از درمان، با توجه به تماس اين موجود (زالو) با خون انسان، تمامي فرايندهاي درمان با كمك زالو اعم از توليد، تكثير و مباحث مرتبط با نظارت بر   روند درماني بايد با حساسيت و دقت بالا مورد واكاوي و بازبيني قرار گيرد.

دبير ستاد توسعه علوم و فناوري گياهان دارويي و طب سنتي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با اشاره به برنامه‌هاي انجام گرفته در حوزه درمان با كمك زالو در اين ستاد، گفت: براي حذف درمان‌هاي غير علمي در حوزه سلامت زالو درماني، بايد هماهنگي بين دستگاهي بيشتري انجام گيرد.

حسن عصاره، ضمن تقدير از اقدامات انجام گرفته براي توسعه آبزيان (ماهي، ميگو و ...) به صورت اعم و گسترش پرورش زالو به صورت اخص، تصريح كرد: در زمان پيروزي انقلاب اسلامي، كل توليد كشور در زمينه پرورش آبزيان، عددي در حدود ۳۰ هزار تن بوده است، اين در حالي است كه اين رقم در سال جاري، بالغ بر يك ميليون و ۲۰۰ هزار تن بود.

در اين نشست، توسعه حضور شركت‌هاي دانش‌بنيان و خلاق در اكوسيستم پرورش زالو و فرآورده‌هاي درماني مرتبط با آن، مورد بررسي قرار گرفت و بر حمايت ستاد براي رفع موانع حضور فعال شركت‌ها در اين عرصه تاكيد شد.

بر اساس اعلام معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري، صادرات فرآورده‌هاي صنعت پرورش زالو و مسائل مرتبط با آن از جمله ديگر محورهاي اين نشست بود.
منبع: ايسنا
 
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)