8:56 AM 1398/05/22 تعداد بازدید: 501

  نشست مشترک معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران و رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

 
نشست مشترک معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران و رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی روز چهارشنبه مورخ 20 مرداد 1398 در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، در این نشست رییس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی،  با تبیین رسالت دانش گستری سازمان در محیط کشاورزی و بیان اهم اقدامات و برنامه های سازمان در دوره پنجم گفت: دانش گستری در محیط کشاورزی و کمک به افزایش بهره وری رسالت اصلی سازمان نظام مهندسی است. سازمان نظام مهندسی نهادی پیشگام در بهبود فضای کسب وکار در بخش کشاورزی است. در دوره جدید فعالیت سازمان ، زمان صدور مجوزها از متوسط ۱۵۰ روز به ۲۰ روز کاهش یافته که مطابق بند ۳ ماده ۲۷ برنامه ششم، مجوز و پروانه ساخت بنگاه های اقتصادی بخش کشاورزی باید ظرف ۱۵ روز صادر شود و در راستای اجرای این ماده قانونی و شفافیت در عملکرد دستگاه ها در صدور مجوزها، زمان پاسخ دهی و صدور مجوزهای دستگاه ها اطلاع رسانی عمومی می شود.

وی گفت: توسعه مناسبات جدید در کشاورزی ازجمله " سهم بری دانش از تولید " یکی از اولویت های سازمان در عرصه کشاورزی است و برای نخستین بار تلاش شده تا قرارداد" سهم بری دانش از تولید" در بخش کشاورزی را در بستر کشاورزی محقق نماییم که این امر به برجسته سازی نقش علم و دانش و حضور و پیوند مهندسان کشاورزی با تولید کنندگان کمک خواهد کرد و کارشناسان فنی و ناظرین تولید از افزایش حاصله از تلاش خودشان در واحدهای تولیدی بهره مند می شوند.

مهندس رمضان نژاد افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی انتقال دهنده دانش کشاورزی در محیط های تولیدی بخش کشاورزیست که توسعه مهارت آموزی و نزدیک کردن میانگین های عملکرد واحدهای تولیدی به میزان رکوردها و عملکرد‌های تولیدی نمونه استانی و ملی از برنامه سازمان در این دوره می باشد که در این راستا با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با اتحادیه ها، تشکل ها و تعاونی های فعال بخش کشاورزی پیگیر تحقق آن هستیم. رویکرد مراکز آموزش عالی کشور در بخش کشاورزی می بایست به سمت برنامه های مهارت محور سوق یابد ودر فرایند آموزشی ، عملیات کشاورزی جای ادبیات کشاورزی و فنون کشاورزی بیشتر از علوم کشاورزی مدنظر قرار گیرد

همچنین در این نشست دکتر حسینعلی عبدالحی معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با بیان برخی مسایل و موضوعات فی مابین ، اظهار داشت: برای جلوگیری از معطل کردن منابع و امکانات بویژه زمین ، لازم است شیوه نامه ابطال مجوزها و موافقت اصولی ها بویژه در تولید میگو تهیه و و ابلاغ شود متناسب با ظرفیت مناطق در آبزی پروری ، مراکز خدمات آبزی پروری و شیلاتی تشکیل شود.

وی گفت: لازم است تقویت و اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی شیلات با اتکا به ظرفیت حقیقی و حقوقی اعضای سازمان برای کمک به تحقق سیاست های شیلات صورت پذیرد وجلسات ستاد هماهنگی هر دوهفته یکبار با حضور مدیران دو نهاد در محل سازمان نظام مهندسی کشاورزی برگزار شود.

دکتر عبدالحی افزود: ضروری است ظرفیت مهندسی شیلات و آبزیان در بخش خصوصی با همکاری سازمان شیلات و سازمان نظام مهندسی ایجاد و توسعه یابد و حضور مسئولین فنی واحدهای آبزی پروری با رویکرد اثربخشی و بهره وری بازنگری شود.

تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران