امروز : شنبه 17 خرداد 1399 بروزرسانی:1399/03/17

گالری تصاویر خبر

11:57 AM 1399/02/29 تعداد بازدید: 2
مدير شيلات و امور آبزيان استان آذربايجان شرقي به همراه مدير جهادكشاورزي شهرستان آذرشهر و هيئت همراه  طي بازديدي كه از نحوه پيشرفت طرح ساخت و تكميل فازهاي مختلف كارخانه خوراك آبزيان آتا واقع در شهرك صنعتي شهيد سليمي شهرستان آذرشهر انجام داد اظهار اميدواري كرد، با روند فعلي ساخت دستگاه ها و تجهيزاتي كه به همت كارشناسان و قطعه سازان داخل استان صورت مي‏گيرد، طي ماه هاي پيش رو شاهد افتتاح اين كارخانه خواهيم بود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مهندس جعفروند، قيمت بالا و كيفيت نامناسب بعضي از خوراك هاي تهيه شده در كشور را از مهم ترين دغدغه هاي پرورش دهندگان ماهي عنوان كرد و افزود: در صورت همكاري سرمايه گذاران بخش خصوصي، متوليان دولتي و متخصصين دانشگاهي، خواهيم توانست با استفاده از آخرين فن آوري هاي روز دنيا و با جايگزين نمودن انواع مواد اوليه توليد خوراك آبزيان نگراني هاي موجود را مرتفع كنيم و اين مهم به شكر خدا در حال شكل گيري در استان مي باشد.
مدير شيلات استان ادامه داد: استان آذربايجان شرقي با دارا بودن واحدهاي متعدد قطعه ساز مجرب و با زير ساخت هاي مناسب قابليت ساخت انواع دستگاه هاي پيشرفته توليد خوراك آبزيان را در سطح كشور دارد و با راه اندازي دستگاه هاي مدرن در اين كارخانه خود را به اثبات رساندند.
  جعفروند در خصوص انواع توليدات كارخانه  گفت: در اين كارخانه انواع خوراك آبزيان از جمله قزل آلا، ماهيان خاوياري، كپور، ميگو و مكمل سوپر كنسانتره توليد خواهد شد و از دستگاه هاي با فن آوري بالا مثل: هاي تك، هايژنايزر و سوپراكسترودر  براي ارتقاي كيفيت محصولات استفاده شده است.  فرآوري مواد خوراكي بصورت آرام پز و حرارت زير 92 درجه سانتي‏گراد انجام مي‏ گيرد تا پروتئين‏ ها و ويتامين‏ هاي موجود كمترين آسيب را ببينند. محصولات توليدي پس از توليد با بسته بندي هاي خاص و با استاندارد مورد تأئيد داخل و خارج كشور عرضه مي‏ شود.
وي افزود: پيش بيني مي ‏شود توليدات اين كارخانه علاوه بر تأمين بخش عمده‏ اي از نياز هاي داخلي، به خصوص استان هاي شمالي و جنوبي كشور، بخش قابل توجه آن (كه هم اكنون نيز متقاضي آن هستند) به كشورهاي ديگر صادر شود.
گفتني است: در صورت تكميل فاز توسعه و راه اندازي با تمام ظرفيت، اين كارخانه به عنوان يكي از كارخانه هاي مدرن خوراك آبزيان از نظر كيفيت توليد در كشور شناخته خواهد شد.       

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)