امروز : جمعه 22 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/20

گالری تصاویر خبر

11:04 AM 1398/11/08 تعداد بازدید: 482
رئيس اداره فني و عمراني شيلات گلستان گفت: طي نشستي در موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور مقرر شد پس از بازديد از طرح فيلتر شني و بررسي مشخصات فني آن، اين طرح در مجتمع ميگو گميشان اجرايي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از شيلات گلستان مهندس علي نصرتي با اعلام اين خبر بيان داشت: از مزيت هاي اين طرح مي توان به كم هزينه بودن آن اشاره كرد كه مقرر است در جلسه كارگروه ميگو استان اين طرح به پرورش دهندگان ارائه شود تا در صورت آمادگي مورد استفاده قرار گيرد.
وي با اشاره به عمده ترين كاربرد فيلترشني خاطرنشان كرد: از مزاياي فيلتر شني مي توان به حذف مواد معلق و جامد موجود در آب و جلوگيري از ورود ناخواسته ها به استخرهاي پرورش اشاره كرد.
مهندس نصرتي در پايان افزود: براي جلوگيري از ورود ناخواسته ها (آبزيان، مواد جامد و معلق، گل و لاي و ... ) به استخرها، بايد دانه بندي شن مورد استفاده در فيلتر شني به گونه اي باشد كه فضاي بين آنها از قطر اين ناخواسته ها كمتر باشد. فيلتر شني به عنوان يكي از روش هاي تصفيه فيزيكي است كه سال هاي طولاني از آن در سيستم هاي تصفيه آب آشاميدني آب كارگاه هاي صنعتي، كارخانجات و آبياري موضعي(قطره اي) در سطح وسيعي استفاده مي شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)