امروز : جمعه 22 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/20

گالری تصاویر خبر

9:46 AM 1398/11/19 تعداد بازدید: 272
جلسه كارگروه تكثير و پرورش ميگو گلستان، با هدف برنامه ريزي توليد سال 99 با حضور مديركل دفتر ميگو سازمان شيلات ايران و مدير كل شيلات گلستان برگزار شد. 


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از شيلات گلستان، در اين جلسه مهندس قدس علوي مدير كل شيلات گلستان با اشاره به اصل پرورش در كنار بيماري اظهار كرد: از زمان روئيت بيماري در مجتمع پرورش ميگو گميشان تاكنون 8 جلسه كارگروه فني ميگو در سطح عالي مديريتي در استان و سازمان شيلات ايران با حضور نمايندگان پرورش دهندگان برگزار شده است و در نتيجه الزامات فني و بهداشتي جديد جهت پرورش سال 99 نهايي گرديد.
وي گفت: منافع استان، كشور و شما پرورش دهندگان ايجاب مي كند با حساسيت بيشتري فصل پرورش پيش رو را آغاز كنيم. چرا كه اين سرمايه متعلق به همه ماست . پس با همت عالي سعي كنيم فصل پرورش قابل قبولي را پشت سر بگذاريم.
مدير كل شيلات گلستان با بيان اينكه بيماري جزو لاينفك پرورش ميگو است افزود: پرورش در كنار بيماري را پذيرفتيم و اين مورد در دنيا نيز در حال اجرا مي باشد و حتي در استان هاي جنوبي كشور نيز با وجود بيماري هر ساله شاهد رشد توليد ميگو هستيم.
مهندس قدس علوي با تاكيد بر اهميت سرمايه گذاري بخش خصوصي و دولتي در مجتمع پرورش ميگو گميشان اذعان داشت: تاكنون ميلياردها سرمايه از سوي دولت و بخش خصوصي در مجتمع پرورش ميگو گميشان هزينه شده است. دولت با وجود بحران اعتبارات در سال جاري توجه ويژه اي به ايجاد زيرساخت ها در مجتمع داشته است و ميلياردها اعتبار در خصوص ساخت جاده ها، انتقال برق و ... به اين مجتمع اختصاص داده است كه همه بايد در حفظ اين سرمايه كوشا باشيم.
وي نقش آموزش را در رشد همه جانبه مجتمع پرورش ميگو مثمرثمر دانست و يادآور شد: آموزش مستمر به نيروهاي مشغول به كار در مجتمع پرورش ميگو گميشان، از مدير مزرعه گرفته تا كادر كارگري و كارشناسي در دستور كار قرار دارد چرا كه آموزش به عنوان اساسي ترين نياز در هر حرفه اي مطرح است كه مي تواند نتايج مثبتي به همراه داشته باشد.
مدير كل شيلات گلستان با اشاره به پرورش گونه جايگزين در مجتمع ميگو گميشان گفت: پرورش گونه هاي جايگزين از نوع ماهي، در صورت نياز به جاي ميگو در مجتمع پرورش ميگو گميشان در دستور كار قرار دارد كه با بررسي و اعلام نظر دامپزشكي ، گونه مورد تاييد اعلام خواهد شد كه پرورش دهندگان مي توانند در صورت تمايل كشت جايگزين را انتخاب نمايند.
همچنين در اين جلسه مديركل   اداره ميگو سازمان شيلات ايران گفت: امسال در كشور 46 هزا رتن ميگو توليد شده است كه از اين رقم 26 هزار تن آن سهم استان بوشهر بوده است . استاني كه تقريبا همه ساله با بيماري ميگو درگير است اما پذيرفت كه بيماري جزوي از پرورش است و توليد سالم را در كنار بيماري مد نظر قرار داده است. استان گلستان هم مي تواند در اين مسير گام بردارد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)