12:21 PM 1398/04/16 تعداد بازدید: 590

  نشست بررسی مشکلات آبزی پروران استان گلستان

 طی جلسه ای با حضور معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان، معضلات و مشکلات جمعی از آبزی پروران گرمابی و سردابی مورد بررسی قرار گرفت.

 
ه گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از اداره کل شیلات استان گلستان، مهندس محمود سقلی در این جلسه گفت: با تاکید بر حل معضلات و مسائل آبزی پروران و پرورش دهندگان، از این پس طی نشست هایی مداوم به بررسی چون و چراهایی این حیطه خواهیم پرداخت.
وی افزود: شیلات استان پیگیری مسائل و مشکلات آبزی پروران را وظیفه خود می داند. اما برای حل این مشکلات باید همفکری هم جانبه بین مسئولین و پرورش دهندگان وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر نقش مهم تشکل ها خاطرنشان کرد: لزوم تشکیل تشکل ها در فعالیت های مختلف ثابت شده است. آبزی پروران هم می توانند با تشکیل تشکل های مخصوص به خود معضلات را بهتر پیگیری کرده و به سرانجام برسانند.
مهندس سقلی تصریح کرد: از روسای شیلات شهرستان های تقاضا داریم مسئولین شهرستانی اعم از نمایندگان مجلس، امامان جمعه، فرمانداران و ... را در جریان مسائل آبزی پروری شهرستان خود قرار دهند تا از توان بالای این عزیزان در رفع موانع و مشکلات حوزه فعالیت خود بهره مند گردند.
معاون آبزی پروری شیلات استان در پایان اذعان داشت: یکی از مهم ترین مسائل که باید به آن توجه داشت مسئله بیمه مزارع آبزی پروری است. در این خصوص نشست هایی را با مسئولین بیمه داشته و هماهنگ خواهیم کرد تا با بررسی اختلاف نظر ها در خصوص مبالغ بیمه راهکار مناسب ارائه شود. زیرا به این طریق جلوی ضرر و زیان های احتمالی آبزی پروران خسارت دیده گرفته خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه که با حضور مهندس ابراهیمی رئیس گروه توسعه آبزیان آبهای داخلی شیلات استان، روسای شیلات شهرستان ها و جمعی از آبزی پروران گرمابی، سردابی، زینتی و مراکز تکثیر ماهیان گرمابی استان برگزار گردید، پرورش دهندگان به بیان مشکلات و معضلاتی از جمله صدور پروانه تولید، خسارات سیل، تامین آب باکیفیت و ... پرداختند.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران