امروز : جمعه 22 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/20

گالری تصاویر خبر

10:43 AM 1398/11/16 تعداد بازدید: 417
معاون آبزي پروري شيلات خوزستان از پرورش لارو ماهيان بومي در مراكز تكثير گرمابي اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، ميرزايي معاون آبزي پروري شيلات خوزستان گفت: انواع لارو ماهيان بومي و كپور ماهيان در خوزستان توليد مي‌گردد و لارو ماهيان بومي شامل بني، شيربت، گطان، برزم و عنزه و لارو كپورماهيان شامل كپور، آمور، فيتوفاگ و بيگ هد است.
او با اشاره به پرورش لارو ماهي بيان داشت: در مراكز تكثير گرمابي، شهيد ملكي اهواز لاروكپور ماهيان توليد مي‌شود و در مركز توسعه و تكثير ماهيان بومي سوسنگرد، لارو ماهيان بومي توليد مي‌گردد.
ميرزايي افزود: لارو در تالاب‌هاي مهم استان نظير هورالعظيم، هور شادگان، درياچه پشت سد، آب بندان ها، رودخانه‌ها و قسمتي در مزارع گرمابي استان پرورش و صيد مي‌گردند.
معاون آبزي پروري شيلات خوزستان تصريح كرد: زمان رها سازي بچه ماهي گرمابي و بومي در استان، پس از افزايش وزن لارو توليد شده و به سايز بچه ماهي قابل قبول رسيده است، كه معمولا از خرداد عمليات رها سازي آن آغاز مي شود و حداقل تا مرداد ماه ادامه دارد.
اين مقام مسئول گفت: لارو ماهي صادر نمي‌شود و توليدات عمدتاً به منظور حفاظت از ذخاير ماهيان در منابع آب‌هاي داخلي و پرورش در مزارع ماهيان گرمآبي استان و به مقدار كم به ساير استان‌ها ارسال مي‌شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)