امروز : جمعه 22 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/20

گالری تصاویر خبر

9:34 AM 1398/11/19 تعداد بازدید: 243
مناطق مستعد براي سرمايه گذاري در بخش آبزي پروري درحاشيه رودخانه مرزي ارس در شهرستان جلفا   شناسايي و معرفي مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، جعفروند مدير شيلات و امور آبزيان استان در خصوص اين خبر گفت: جهت اجراي طرح توسعه  آبزي پروري در حوزه آبريز رودخانه ارس و سرشاخه هاي اصلي با سازمانهاي مختلف از جمله محيط زيست، مرزباني، دامپزشكي و ... هماهنگي هاي لازم بعمل آمده و از سازمان آب منطقه اي استان طي جلسات مختلف كارشناسي و با حضور مجموعه كارشناسان مرتبط   بعد از مطالعات كامل پروژه مجوز حفر 300 حلقه چاه   مورد تصويب قرار گرفت و از سال 1389 فاز اجرائي پروژه در منطقه شروع شده است. 
وي در ادامه در مورد اقدامات و برنامه هاي در دست اجراي اين طرح گفت: از جمله طرح هاي اولويت دار و مهم در جريان اين مديريت طرح پرورش ماهي در حاشيه رودخانه ارس در محدوده شهرستان هاي جلفا و خدافرين با حفر چاه سطحي به ظرفيت 6 هزار تن انواع ماهيان پرورشي مي باشد كه تا كنون 16 مورد پروژه 20 تني انفرادي به بهره برداري رسيده و 11 مورد ديگر نيز در مرحله تاسيس مي باشد و 64 متقاضي در مراحل تكميل پرونده هستند. طرح بزرگ 70 واحدي پرورش ماهي قزل آلا در حاشيه اراضي منطقه آزاد تجاري ارس در شهرستان جلفا با تناژ 1400 تن و همچنين در شهرستان خدافرين طرح جامع شركت خوشه صبا شامل پروژه 125 تني پرورش ماهي قزل آلا و 125 تني ماهي كپور، 125 تني ماهيان خاوياري و تكثير و توليد 6 ميليون قطعه بچه ماهي قزل آلا در شرف تاسيس مي باشد.
وي افزود: براي سرعت بخشيدن به امر سرمايه گذاري در بخش شيلات و امور آبزيان در سال 98 براي معرفي مناطق مستعد به متقاضيان سرمايه گذاري و تسهيل و رفع موانع سرمايه گذاري در اين بخش، اين مديريت با هماهنگي ساير ادارات و ارگان هاي مرتبط كار شناسايي 51 مورد منطقه مستعد براي سرمايه گذاري در بخش آبزي پروري درحاشيه رودخانه مرزي ارس به وسعت 590 هكتار در شهرستان جلفا   مورد بررسي و مطالعه قرار گرفت. 
مدير شيلات استان در انتها از افراد حقيقي و حقوقي علاقمند به سرمايه گذاري در اين طرح درخواست نمود با مراجعه به مديريت جهاد كشاورزي شهرستان جلفا و يا مديريت شيلات و امور آبزيان استان از فرصت بوجود آمده براي فعاليت اقتصادي استفاده نمايند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)