10:34 AM 1398/05/08 تعداد بازدید: 281

  تامین ۲میلیون قطعه تخم چشم زده ماهی در نهاوند

 مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، از تامین ۲ میلیون قطعه تخم چشم زده ماهی برای یک واحد تولیدی در نهاوند خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، علی دولو با بیان اینکه امروزه افزایش جمعیت و نیاز به غذا در کنار اهمیت حفاظت از جمعیت آبزیان در منابع آب‌های طبیعی، آبزی پروری مدرن را در جهان ضروری کرده است، گفت: با توجه به محدودیت در تأمین آب و همچنین نیاز به اقتصادی کردن تولید ماهی و بهره برداری بهینه از آب موجود در استخرها افزایش تولید در واحد سطح امری اجتناب ناپذیراست.

وی اضافه کرد: با توجه به گسترش سریع مزارع پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان در کشور و نیاز روز افزون به بچه ماهی باکیفیت به عنوان مهمترین نهاده این فعالیت بیش از پیش احساس می‌شود.

دولو اضافه کرد: مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تیرماه سال جاری نسبت به تأمین ۲ میلیون قطعه تخم چشم زده فرانسوی دریک واحد فعال دارای پروانه حد واسط شهرستان نهاوند اقدام کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با توسعه پرورش ماهی در آب‌های داخلی علاوه بر تأمین بخشی از بچه ماهی استان و همچنین استان‌های مجاور و تولید پروتئین مرغوب بتوان گامی مؤثر در زمینه ایجاد اشتغال و درآمد در توسعه اقتصادی منطقه برداشت و به اهداف پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه دست یافت.
منبع: خبرگزاری مهر


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران