01:26 ب.ظ 1398/07/23 تعداد بازدید: 249

  9 هزارتن میگوی پرورشی در بوشهر برداشت شد

 عضو انجمن آبزیان استان بوشهر گفت: از ابتدای فصل برداشت میگوی پرورشی در این استان تاکنون ۹ هزار تن از این آبزی برداشت شده است.

 
محمد قدسی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهربا اعلام خبر فوق گفت: برداشت از سایت‌های پرورش میگو مند و شیف نیز تاکنون انجام نشده و بزودی کار برداشت از این سایت ها آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: تاکنون چهار دستگاه کانتینر از میگوی پرورشی تولید استان بوشهر از این بندر به خارج کشور صادر و کانتینرهای موردنیاز این بخش تامین شده و زمینه برای صادرات مابقی تولید فراهم است.
قدسی ادامه داد: برای سال جاری تولید ۲۳ هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر پیش بینی شد که با توجه به بروز بیماری لکه سفید در یکی از سایت‌ها این میزان به ۲۱ هزار تن کاهش می‌یابد.
وی بیان کرد: بیماری لکه سفید میگو در یکی از سایت‌های پرورش میگوی استان با همکاری مطلوب دامپزشکی و استانداری بوشهر کنترل شده است.
 قدسی در ارتباط با شهرک شیلاتی رودشور گناوه اظهارداشت: انتظار می‌رود با نظارت‌های لازم زمینه انجام باکیفیت‌تر فعالیت‌های پرورشی در این شهرک اجرایی شود.
همچنین استاندار بوشهر گفت: بزودی طرح استاندارد سازی سایت های پرورش میگو در بوشهر اجرایی می‌شود.
عبدالکریم گراوند افزود: در این زمینه انتظار است دستگاه‎های ذیربط همکاری لازم را برای اجرای این طرح داشته باشند.
وی یادآور شد: اکنون نظارت‌ دامپزشکی بر اراضی پرورشی میگو و کنترل  واحدهای پرورشی شبانه‌روزی است و هیچ مشکلی در سایت‌های پرورشی استان وجود ندارد.
گراوند ادامه داد: میگوی پرورشی یکی از ظرفیت‎های قابل توجه استان بوشهر است که در این زمینه حمایت لازم صورت می‌گیرد.

وی در باره وصول مالیات اظهار داشت: با توجه به اینکه برای سال آینده پیش بینی حذف درآمد نفتی از بودجه جاری انجام شده حرکت به سمت وصول درآمدهای مالیاتی امری اجتناب ناپذیر است.
گراوند ادامه داد: پرداخت مالیات از مهمترین عوامل رشد و توسعه جامعه محسوب و  این مهم سبب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، توسعه و پیشرفت می‌شود.
وی بیان کرد: با توجه به نقش مهم مالیات در توسعه کشور نیاز است زمینه آشنایی عموم مردم با فرهنگ مالیاتی بیش از پیش فراهم شود.
گراوند افزود: در شرایطی که جنگ تمار عیار اقتصادی بر کشور تحمیل شده این مهم می‌طلبد تا همه ظرفیت‎های برای توسعه و آبادانی کنار هم قرار گیرند.
وی گفت: در ارتباط با واحدهای صنعتی نیز برخی از آن ها در ارتباط با هزینه‌های آب و برق، تامین اجتماعی، مالیات با مشکلاتی مواجه هستند که در شرایط کنونی لازم است مساعدت و حمایت کامل از این بخش صورت گیرد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران