10:57 ق.ظ 1398/07/23 تعداد بازدید: 331

  بازدید از مزارع پرورش ماهیان خاویاری استان آذربایجان شرقی

 مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات ایران در تاریخ98/7/21 از مزارع پرورشی ماهیان خاویاری حاشیه رودخانه ارس بازدید و نحوه فعالیت این مزارع را مورد ارزیابی قرار داد. 

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران  مهندس کرمی راد در حاشیه این بازدید اظهار داشت: کاهش ذخایر و جمعیت های طبیعی، تخریب زیستگاه ها و در نتیجه محدودیت منابع خاویار وحشی موجب شده است که صنعت پرورش ماهیان خاویاری به عنوان یک منبع جایگزین تولید خاویار و همچنین ابزار و وسیله بازسازی ذخایر جمعیت های وحشی مد نظر باشد تا بتوانیم فشار بر ذخایر دریا را کاهش بدهیم و برند جهانی خاویار ایرانی را حفظ کنیم.
وی افزود: به منظور افزایش تولید، حفظ و بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری، ۱۲۶ مزرعه دارای پروانه در ۲2 استان در این زمینه فعالیت دارند و استان آذربایجان شرقی با روندی که در پیش گرفته به سرعت جایگاه خود را در بین استان ها تثبیت خواهد نمود تا به اهداف افق تعیین شده تولید ماهیان خاویاری در سال ۱۴۰۴ دست پیدا کنیم.  
مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی سازمان شیلات، استعداد منطقه را از لحاظ آب رودخانه و چاه های مربوطه و شرایط برای پرورش دو گونه سیبری و فیل ماهی مطلوب عنوان کرد و جایگاه ارتقاء و توسعه ماهیان خاویاری را درمنطقه بسیار درخشان ارزیابی نمود. 
وی ضمن اظهار تأسف در خصوص کمبود بچه ماهی و استخرهای خالی قول مساعد داد تا در برنامه تخصیص تامین بچه ماهی خاویاری با تعرفه قیمت دولتی که برای استان در نظر گرفته خواهد شد تعداد ده هزار قطعه گونه سیبری به استان منتقل شود.

تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران