10:14 AM 1398/05/09 تعداد بازدید: 308

  پتانسیل مناسب خراسان جنوبی برای تولید تیلاپیا‎

 مجری طرح تیلاپیای کشور گفت: برنامه سازمان شیلات ایران، توسعه ماهی تیلاپیا در استان‌های حاشیه کویر در سال‌های آتی است.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دکتر بیگی با اشاره به اینکه صحبت‌ها در مورد کیفیت بد تیلاپیا در کشور تنها یک شایعه است، افزود: این ماهی در آب‌های شور و لب شور که در خراسان جنوبی وجود دارد، قابلیت تولید با ظرفیت بالایی دارد.
وی با بیان اینکه کشورهایی چون فرانسه، انگلیس و ایتالیا این ماهی را وارد می‌کنند، افزود: شایعاتی در خصوص کیفیت بد تیلاپیا به دلیل رقابت تولیدکنندگان در کشور ایجاد شد که درست نیست.
مجری طرح تیلاپیای کشور با اشاره به اینکه در راستای معرفی ماهی تیلاپیا همایش‌هایی در سال گذشته در کشور برگزار شد، تصریح کرد: پتانسیل مناسبی برای تولید این ماهی در خراسان جنوبی وجود دارد.
دکتر بیگی با بیان اینکه تقریبا ده سال طول کشید تا این ماهی به عنوان یک ماهی پرورشی در کشور شناخته شود، اظهار کرد: تاکنون موفق شده‌ایم برای چهار استان یزد، قم، سمنان و خراسان جنوبی مجوز پرورش ماهی تیلاپیا بگیریم.
وی با تاکید بر بهره گیری از مقالات علمی برای توسعه بهره گیری از این ماهی، تصریح کرد: برنامه سازمان شیلات ایران، توسعه این ماهیان در استان‌های حاشیه کویر در سال‌های آتی است.
مجری طرح تیلاپیای کشور با اشاره به اینکه تولید این ماهی آب بسیار کم و ناچیزی را می‌طلبد، افزود: تیلاپیا به راحتی در مناطق کویری و کم آب کشور قابلیت پرورش دارد.
 مدیرکل دفتر آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران گفت:صادرات ماهیان زینتی سال گذشته به دو میلیون دلار رسید.
مهدی شکوری افزود: سرانه مصرف ماهی در جهان بالای ۲۰ کیلوگرم برای هر فرد در سال و در کشورهای در حال توسعه نزدیک ۱۷ کیلوگرم است.
مدیرکل دفتر آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران بیان کرد: در سال گذشته در ایران مصرف ماهی نزدیک ۱۱ کیلوگرم برای هر فرد در سال و در خراسان‌جنوبی متأسفانه تنها نزدیک پنج کیلوگرم بوده است.
شکوری با اشاره به اینکه در سرانه مصرف انواع ماهی قیمت تأثیرگذار است، ادامه داد: اما بیش از آن ذائقه و سلیقه مردم در این موضوع نقش آفرین خواهد بود چرا که مردم برای یک فست فود هزینه یک کیلو ماهی را می‌دهند ولی حاضر نیستند برای خرید ماهی هزینه کنند.
وی اظهار کرد: البته در سال‌های اخیر در میزان مصرف ماهی اتفاقات بسیار خوبی رخ داده است و میزان مصرف ماهی از ۴ کیلوگرم در دهه ۷۰ به حدود ۱۰-۱۱ کیلوگرم برای هر فرد رسیده است.
مدیرکل دفتر آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران ادامه داد: در حال حاضر موافقت اصولی برای پرورش ۲۰ هزار تن ماهی تیلاپیا در کشور صادر شده که برنامه‌ریزی بر پرورش ۵۰ هزار تن تا پایان برنامه ششم است.
شکوری افزود: بعد از اینکه تولید ماهی ارزشمند تیلاپیا در خراسان‌جنوبی و کشور به میزان انبوه رسیده باید در وهله اول بر افزایش سرانه مصرف ماهی و بعد برای صادرات آن به کشور افغانستان برنامه‌ریزی کرد.
وی اظهار داشت: از طرف دیگر برنامه‌ریزی بر این است که از پرورش ماهی تیلاپیا در استان‌ها و مناطقی که مجوز ندارند جلوگیری و تنها در چهار استان دارای مجوز این اتفاق صورت گیرد.
مدیرکل دفتر آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران در زمینه پرورش ماهیان زینتی عنوان کرد: خراسان‌جنوبی در سال گذشته حدود ۱.۵ میلیون قطعه ماهی زینتی پرورش داده که در حوزه اشتغال‌زایی نیز بسیار تأثیرگذار است.
شکوری با اشاره به اینکه از آب‌های خاکستری نیز می‌توان برای پرورش ماهی زینتی استفاده کرد، بیان کرد: تلاش ما بر ایجاد یک پایانه صادراتی برای صادرات ماهیان زینتی است.
وی با اشاره به سود دو میلیون دلاری صادرات ماهیان زینتی در سال گذشته برای کشور یادآور شد: کشورهای عربی، افغانستان، ترکیه و آذربایجان عمده کشورهای هدف صادرات ماهیان زینتی هستند.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران