9:49 AM 1398/04/10 تعداد بازدید: 458

  تولیدخاویار ، محصولی گرانبها در استان فارس

 مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی فارس با اعلام این خبر گفت: صنعت آبزی پروری استان فارس با تاکید بر توسعه پرورش ماهیان خاویاری از شهریور سال 1387 با تنها یک مزرعه فعالیت خود را در زمینه تولید خاویار و گوشت ماهیان خاویاری آغاز نمود.

 
 به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل ازشیلات فارس علی فلاحی افزود ؛ این مزرعه با ظرفیت 30تن گوشت و 350کیلوگرم خاویار از مزارع موفق استان در پرورش ماهیان خاویاری است. انواع مولدین خاویاری نگهداری شده در این مزرعه از انواع گونه های فیل ماهی، سیبری، استرلیاد، قره برون، چالباش، ازون برون و شیپ می باشد. با توجه به سوابق موفق در استحصال خاویار، در بهار سال 1398 این مزرعه موفق به استحصال 84 کیلوگرم خاویار شد. 
     این مقام مسئول خاطر نشان کرد؛ از گونه ماهی سیبری با نام علمی Acipenser baerii به تعداد 54 قطعه با وزن میانگین 11کیلوگرم به میزان 67 کیلوگرم خاویار دان یک به ارزش3.35میلیارد ریال و از دو قطعه فیل ماهیبا نام علمیHuso husoبا وزن میانگین 65 کیلوگرم به میزان 17 کیلوگرم خاویار دان یک (امپریال) به ارزش 1.7میلیارد ریال استحصال شده است. با توجه به مولدین موجود پیش بینی می شود تا پایان سال جاری استحصال خاویار  در این مزرعه به 400 کیلوگرم افزایش یابد. 
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد ؛ با برنامه¬ریزی¬های صورت گرفته برای افزایش توان تولید ماهیان خاویاری در استان فارس در حال حاضر سه مزرعه با توان تولید 160تن تولید گوشت و 3350کیلوگرم خاویار به فعالیت خود تا تحقق اهداف برنامه تولید گوشت و خاویار ادامه می دهند. 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران